Základní škola a mateřská škola Děčín III

20.10.2017

Ve středu 18. 10. 2017 úspěšně proběhl VII. ročník "DLABÁNÍ DÝNÍ". Za mimořádné účasti rodičů a dětí byly vytvořeny originální a krásné dýně, které jsou vystaveny na oknech vestibulu školy. Při práci panovala družná a veselá nálada. Užili jsme si společně příjemné odpoledne. Všem rodičům i dětem děkujeme za účast a rády se s Vámi příští rok opět sejdeme. O vítězi rozhodne hlasování, které probíhá…

Zobrazit celý článek

19.10.2017

V pondělí 9. 10. a pátek 13. 10. navštívili žáci pátých ročníků Městskou knihovnu. Paní knihovnice si přichystala program o literárních žánrech, spisovatelích a ilustrátorech. Všichni se zájmem poslouchali a plnili zadané úkoly. V druhé části se žáci seznámili, jakým způsobem si mohou vypůjčit knihy. Na závěr bylo všem dovoleno vybrat a prohlédnout si některé tituly knih a časopisů. Tuto nabídku v…

HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Aktuality

Olympiáda AJ - okresní kolo
21.02.2016 21:46 | Dne 18.2. se na ZŠ Komenského konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Naši školu zde v kategorii I. A reprezentovala Anička Nguyenová, jež obsadila vynikající 6. místo, v kategorii II. A pak Tereza Miškovská, jež se umístila na skvělém 9. místě. Oběma žákyním gratulujeme. Mgr. Lukáš Bartoň
Zeměpisná olympiáda - okresní kolo
21.02.2016 21:30 | Úspěch naší žákyně v okresním kole zeměpisné olympiády 16. 2. 2016 se na Magistrátu města Děčín konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Konkurence byla veliká, ale naši žáci se se svými znalostmi neztratili. Kategorii A (6. třída) reprezentoval Dominik Mucek, kategorii B (7. třída) Petr Miškovský a kaegoriii C (8. – 9. třída) Tereza Miškovská. Kluci se ve svých kategoriích shodně umístili na 13. místě z 22 zúčastněných. Krásné třetí místo získala Terka Miškovská. Všem gratulujeme a děkujem
Recitační soutěž - 1. stupeň
21.02.2016 21:28 | Dne 17. února proběhlo školní kolo recitační soutěže na 1. stupni. Všichni účastníci a obzvlášť Ti nejmenší z prvních tříd si zasloužili čestné uznání za odvahu a krásný přednes svých básní. Letošního kola se zúčastnilo 34 recitátorů.  V 1. kategorii se žáci umístili takto: Beneš Adam – 2.B Miškovský Jan – 2.B Matějovská Natálka – 3.B V 2. kategorii se žáci umístili takto: Ulrych Jakub – 4.B Štajnerová Veronika – 5. A Vysoký Filip – 4.B A ti nejmenší? Tak tady to bylo obzvlášť t
Masopust v Přípravce
21.02.2016 21:19 | V pátek jsme společně s dětmi z přípravné třídy Máchovo nám. oslavili Masopust. Pro děti byly připraveny různé herní aktivity, soutěže, kvízy. Nechyběla závěrečná promenáda masek a vyhlášení vítězů. Celé dopoledne proběhlo ve velmi dobré náladě a dětem se u nás moc líbilo. Mgr. Pavlína Štefflová
NP České Švýcarsko
21.02.2016 21:03 | Dne 15. 2. se žáci sedmých tříd zúčastnili přednášky na téma Národní park České Švýcarsko. Přednáška se uskutečnila pod vedením Jakuba Judy z NP České Švýcarsko – referenta environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty. Žáci byli v průběhu přednášky seznámeni se vznikem NP České Švýcarsko a dalšími národními parky na území ČR. Dále se dozvěděli základní informace geologii, fauně a flóře NP České Švýcarsko. V neposlední řadě se rovněž dozvěděli, jaká pravidla se mají v národním parku dodržovat a p
Lyžařský pobyt - den šestý
12.02.2016 15:06 | Dnes, když jsme se probudili, vrátila se zima. Hned po snídani jsme se vydali na sjezdovku, kde se děti zúčastnily závodu ve sjezdu. Počasí se vydařilo a tak jsme posunuli čas oběda, aby si děti užily lyžovaní na slunečné zasněžené sjezdovce. Oběd byl opravdu výborný. Na děti čekaly řízečky. Po poledním klidu jsme si šli zadovádět na sníh. Po příchodu na chatu jsme začali pomalu balit. Večer proběhlo vyhodnocení úklidu, pěvecké soutěže a lyžařských závodů. Poslední večer jsme zakončili diskotéko