Základní škola a mateřská škola Děčín III14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


02.09.2019

  SPORTUJ VE ŠKOLE „Sportuj ve škole“ má bavit děti pohybem. Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají zdarma jednou  týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem. Hodiny pro  Vaše děti budou v těchto termínech: Pondělí od 14.00 do 14.45 hodin…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Adaptační pobyt šestky se vydařil

08.10.2018 13:55

Přechod dětí na 2. stupeň je náročný nejen pro samotné žáky, ale i jejich nové třídní učitele.
Třída VI. A měla možnost pod taktovkou své nové třídní a jedné učitelky z pedagogického sboru otestovat na vícedenním adaptačním pobytu, jaké vztahy ve třídě panují, zda se všichni navzájem dobře znají, jestli umí spolupracovat, podporovat se, pomáhat si a respektovat zvláštnosti jednotlivců. Celý pobyt probíhal ve dnech 25. – 27. 9. 2018 v rekreační chatě Vilda nedaleko Jiřetína pod Jedlovou. Velkou pomocí a oporou oběma učitelkám byly 4 vybrané žákyně IX. A, a tak se mohl uskutečnit náročný program plný turistiky, seznamovacích her, sportu a jiných aktivit. Nejvíce děti zaujal výšlap na zříceninu hradu Tolštejn a výstup do strmého kopce Křížové cesty, dále honba za pokladem se stanovišti a s plněním vědomostních úkolů, tajemné procházky po setmění do blízkého okolí. Vyhodnoceny byly i nejlepší pokoje za úklid. Každý žák obdržel před odjezdem diplom za úspěšné absolvování pobytu včetně sladké odměny a slečny z devítky navíc veliké poděkování za trpělivý přístup k mladším dětem a péči o ně.
Už na zpáteční cestě domů padla otázka – kam příští rok? Tak uvidíme.

Ing. B. Ihnátová + Mgr. I. Košková   

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu