Základní škola a mateřská škola Děčín III20.11.2019

Žáci 2. stupně zamíří v červnu se školou v přírodě na Milevsko V červnu letošního školního roku organizujeme pro žáky 2. stupně školu v přírodě. Po zjištění zájmu ze strany rodičů o tuto akci jsme oslovili agenturu CK Topinka, která nám školu v přírodě zorganizuje. ŠvP proběhne v termínu 8. – 12. června 2020 a uskuteční se v rekreačním středisku Růžená (https://www.tabory.cz/ruzena.html). Cena Šv…

Zobrazit celý článek


20.11.2019

Dne 18. 11. 2019 se žáci 9.A zúčastnili exkurze v Zoo Ústí nad Labem, kde se seznámili v rámci volby povolání s profesemi, které se podílejí na chodu a činnosti zoologické zahrady. Formou presentace byly žákům nejprve představeny funkce zoologické zahrady jako takové, dále měli žáci odvodit z fotografií v presentaci, jaká zaměstnaní najdou v zoo uplatnění. Obory jako zoolog, veterinář, chovatel na…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Adaptační pobyt šestky se vydařil

08.10.2018 13:55

Přechod dětí na 2. stupeň je náročný nejen pro samotné žáky, ale i jejich nové třídní učitele.
Třída VI. A měla možnost pod taktovkou své nové třídní a jedné učitelky z pedagogického sboru otestovat na vícedenním adaptačním pobytu, jaké vztahy ve třídě panují, zda se všichni navzájem dobře znají, jestli umí spolupracovat, podporovat se, pomáhat si a respektovat zvláštnosti jednotlivců. Celý pobyt probíhal ve dnech 25. – 27. 9. 2018 v rekreační chatě Vilda nedaleko Jiřetína pod Jedlovou. Velkou pomocí a oporou oběma učitelkám byly 4 vybrané žákyně IX. A, a tak se mohl uskutečnit náročný program plný turistiky, seznamovacích her, sportu a jiných aktivit. Nejvíce děti zaujal výšlap na zříceninu hradu Tolštejn a výstup do strmého kopce Křížové cesty, dále honba za pokladem se stanovišti a s plněním vědomostních úkolů, tajemné procházky po setmění do blízkého okolí. Vyhodnoceny byly i nejlepší pokoje za úklid. Každý žák obdržel před odjezdem diplom za úspěšné absolvování pobytu včetně sladké odměny a slečny z devítky navíc veliké poděkování za trpělivý přístup k mladším dětem a péči o ně.
Už na zpáteční cestě domů padla otázka – kam příští rok? Tak uvidíme.

Ing. B. Ihnátová + Mgr. I. Košková   

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu