Základní škola a mateřská škola Děčín III16.09.2019

Vážení rodiče,v softwaru Bakaláři se vyskytla chyba, kterou nelze odstranit ani ze záloh. Na odstranění chyby se pracuje. vedení školy

Zobrazit celý článek


14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Biologická olympiáda 2016

19.12.2016 13:02

Dne 15. 12. 2016 se na škole uskutečnilo školní kolo Biologické olympiády. Tento rok se koná již 51. ročník soutěže a letošní téma nese název „Detektivem v přírodě“. Na základních školách se soutěží celkem ve dvou kategoriích – kategorie C (8. – 9. tř.) a kategorie D (6. – 7. tř.). Z každé kategorie postupují dva soutěžící do okresního kola. Žáci prověřovali své znalosti ve třech oblastech – vědomostním testu, poznávání přírodnin a laboratorní práci. Vědomostní test obsahoval soubor otázek různého charakteru z různých biologických disciplín. Při poznávání přírodnin pak měli žáci za úkol poznat 15 druhů rostlin (živé, popř. herbářované položky) a 15 druhů živočichů (bezobratlí v podobě preparátů, obratlovce z obrázků v prezentaci). Poznávačka byla pro mnohé asi tou nejtěžší částí. Na závěr žáky čekala laboratorní práce. Mladší žáci měli za úkol správně přiřadit chybějící končetiny živočichům na obrázcích, živočichy pojmenovat a odpovědět na doplňkové otázky. Žáci starší pak odvozovali různé souvislosti mezi krystalickým vápencem, ulitou hlemýždě, skořápkou ptačího vejce, žulou a uhlím na základě reakce s kyselinou chlorovodíkovou.

Všichni žáci, kteří se zúčastnili soutěže, obdrželi sladkou odměnu, první dva postupující za každou kategorii pak obdrželi ceny od Národního parku České Švýcarsko. 

První tři místa za kategorii D obsadili: 1. Marie Nachtmanová, 2. Jiří Rubeš, 3. Dominik Mucek.

První tři místa za kategorii C obsadili: 1. Pavlína Puncmanová, 2. Lenka Benešová, 3. Petr Miškovský

Souboj o jednotlivé příčky byl letos velice těsný a mnohdy rozhodovaly body a půlbody.

Děkujeme paní Ing. Jarmile Judové z Národního parku České Švýcarsko za ceny, které poskytla pro soutěže a aktivity s biologickou tématikou.

Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu