Základní škola a mateřská škola Děčín III14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


02.09.2019

  SPORTUJ VE ŠKOLE „Sportuj ve škole“ má bavit děti pohybem. Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají zdarma jednou  týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem. Hodiny pro  Vaše děti budou v těchto termínech: Pondělí od 14.00 do 14.45 hodin…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Biologická olympiáda - kategorie D (žáci 6. a 7. tříd)

11.04.2019 22:41

Dne 10. 4. 2018 se žáci Matylda Linková a Adam Miškovský zúčastnili okresního kola v soutěži Biologická olympiáda – kategorie D (žáci 6. a 7. tříd). Žáci v soutěži plnili několik rozličných úkolů – poznávání přírodnin, laboratorní práci a test vědomostí. Letošní ročník je zaměřen na Příjem a výdej látek. K tomu, aby se vůbec mohli soutěžící v soutěži umístit, museli splnit vstupní úkol, který spočíval v sepsání práce na zadané téma. Na tomto úkolu žáci pracovali několik měsíců před samotnou soutěží. Oba za své práce dostali plný počet bodů, Adamova práce pak byla označena jako vysoce nadprůměrná. Na soutěž se Matylda i Adam tvrdě připravovali několik měsíců a pravidelně docházeli na hodiny, během kterých procvičovali teoretické znalosti a poznávání různých druhů rostlin a živočichů.
Letos se z okresu Děčín dostavilo celkem 25 soutěžících. Matylda Linková obsadila 3. místo a byla tak zařazena mezi postupující do kola krajského. V letošním roce se ale krajského kola nemůže zúčastnit, v daném termínu se koná vícedenní terénní exkurze, které se účastní. Adam Miškovský pak obsadil krásné 6. místo a zařadil se tak společně s Matyldou mezi hrstku úspěšných řešitelů (tj. řešitelů, kteří měli více jak 60% bodů). Všichni soutěžící obdrželi balíček cen s přírodovědnou tématikou od pořadatelů okresního kola soutěže. 

Mgr. Lukáš Bartoň 

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu