Základní škola a mateřská škola Děčín III16.09.2019

Vážení rodiče,v softwaru Bakaláři se vyskytla chyba, kterou nelze odstranit ani ze záloh. Na odstranění chyby se pracuje. vedení školy

Zobrazit celý článek


14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Biologický kroužek na výstavě

20.03.2017 06:40

V sobotu 18. 3. se členové biologického kroužku doplnění o vybrané žáky z 8. B zúčastnili výletu do Prahy za výstavou Body the Exhibition. V pavilonech holešovického výstaviště byla pro návštěvníky připravena expozice konzervovaných lidských těl a jednotlivých orgánů doplněná o informační tabule a audiovizuální prvky. Naší skupině byl přidělen průvodce – medik, který žáky provázel jednotlivými částmi expozice zaměřené na jednotlivé soustavy lidského těla a jejich případná onemocnění. Během procházení pavilonem průvodce komentoval jednotlivé exponáty a kladl žákům otázky týkající se popisu lidského těla a jeho orgánů, které vidí. Žáci byli velice ostýchaví a chvíli trvalo, než někteří ze sebe setřásli trému a začali alespoň trochu na dotazy reagovat. Co bylo nejzajímavější částí výstavy ani nelze určit, tou nejnáročnější však pro některé byla část zaměřená na prenatální vývoj člověka, ve které mohli vidět vývoj lidského plodu týden po týdnu. V závěru výstavy si pak několik žáků mohlo vyzkoušet základy první pomoci. Po skončení výletu si žáci ještě prošli Matějskou pouť konající se v areálu výstaviště a užili i několika atrakcí. Dětem se exkurze lidským tělem líbila a odvezli si z ní spoustu nových poznatků a zážitků.

Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu