Základní škola a mateřská škola Děčín III01.07.2019

Vedení školy a všichni zaměstnanci přejí příznivcům naší školy krásné prožití letních měsíců, hodně sluníčka, odpočinku a v září se těšíme nashledanou!

Zobrazit celý článek


27.06.2019

A je tu loučení... Ve středu 19. června jsme si užili venkovní párty v Kozinci. Děti si vybraly z nabídky nanuků a jiných dobrot. Počasí nám přálo a akce se vydařila. Ve středu 26. června proběhla velmi očekávaná "Prázdninová" diskotéka. Výzdoba byla v prázdninově havajském stylu.Tančili jsme na známé hity a nezabránilo nám v tom ani velké horko. Výhodu měli ti, kdo zvolili jako převlek plavky. …

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Bohyňská lada

09.05.2019 18:15

Ve středu 8. května 2019 se Biologický kroužek vydal na exkurzi do obce Bohyně nedaleko Děčína do tamní přírodní rezervace Bohyňská lada. Exkurze byla vedena botanikem Ing. Petrem Bauerem, který po cestě upozorňoval na různé druhy běžných i méně běžných rostlin a poskytl výklad k tamním biotopům. Hlavním cílem exkurze pak byly orchideové louky, které se nacházejí ve zmiňované přírodní rezervaci. Bohužel lokalita orchideových luk těžce trpí činností člověka (např. nevhodně prováděné lesnické zásahy v blízkosti lokality, intenzifikace zemědělství atp.) a kdysi jedno z nejbohatších nalezišť orchidejí na Děčínsku již hostí jen hrstku druhů v několika málo kusech. Jedinou orchidejí, kterou jsme tak mohli toho dne vidět, byl vstavač kukačka. Pokud člověk nejde do Bohyňských lad pouze za orchidejemi, nalezne zde i jiné, atraktivní druhy rostlin. Na každém kroku touto dobou kvete bílými kvítky snědek Kochův, na podzim se louky zbarví stovkami růžových květů ocúnů jesenních. S žáky jsem se několikrát zastavil i nad různými druhy hmyzu – mandelinka topolová, drobní okáči, listohlodi atd. Žáky pak obzvlášť zaujal trs kopřiv posetý housenkami babočky kopřivové. I přes jistý neúspěch v množství pozorovaných orchidejí jsme shledali, že místo má své kouzlo a stojí za další návštěvu nejen z hlediska botaniky, ale i entomofauny.

Děkuji všem žákům za zájem o přírodu a účast na této exkurzi a budu se těšit zase někdy příště.

Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu