Základní škola a mateřská škola Děčín III01.04.2020

Zápisy do základních škol se budou konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole Vzhledem k epidemii nemoci COVID-19 byl změněn obvyklý systém zápisu dětí do 1. tříd základních škol. Nově ředitelé základních škol v Děčíně stanovili termín zápisu na dobu od 14.04.2020 do 30.04.2020. Na základě doporučení MŠMT se zápis bude konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve ško…

Zobrazit celý článek


24.03.2020

Samostudium naleznete na níže uvedených odkazech: 1. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.a/ 1. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.b/ 1. C https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.c/ 2. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.a/ 2. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.b/ 3. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.a/ 3. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.b/ 4. A https://brezovk…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Botanická zahrada - Praha

23.04.2019 13:15

Dne 18. 4. 2019 se členové Biologického kroužku vydali na exkurzi za tropickými motýly do Botanické zahrady Praha, skleníku Fata morgana. Ve skleníku je k vidění na 50 různých exotických druhů motýlů všech velikostí a barev. Nejnápadnější motýly, které zde bylo možno spatřit, byli motýli rodů Morpho, Papilio, Heliconius nebo Caligo. K vidění byli rovněž největší motýli světa – martináči rodu Attacus s rozpětím křídel 25 cm.

Pro žáky byla připravena prohlídka skleníku s výkladem o motýlech a nejzajímavějších rostlinách v expozici. Žáci během hodinového programu vypracovávali pracovní list, ve kterém si zopakovali mnoho věcí, které se o motýlech učili ve škole a zároveň se o nich dozvěděli i mnoho nového. Po skončení programu následoval asi hodinu a půl dlouhý rozchod, kdy se žáci pohybovali po skleníku samostatně a obdivovali nejenom krásné barvy motýlích křídel, ale i květů tropických rostlin. Po opuštění skleníků Fata morgana jsme pokračovali prohlídkou venkovních expozic botanické zahrady.

Po projití venkovní expozice jsme se vydali směrem na vlak, zde nás čekalo nemilé překvapení, jelikož vlak měl zpoždění kvůli blíže nespecifikovanému hasičskému zásahu na trati. Doba zpoždění neustále narůstala a první spoj, na který jsme mohli nastoupit, dorazil asi za 2 hodiny. Jelikož jsme na nádraží byli s docela velkým předstihem, tak jsme na vlak čekali téměř 3 hodiny. Žáci čas využili po svém a hráli na nástupišti různé hry. Nakonec jsme na pokraji svých sil a s dvouhodinovým zpožděním přeci jen do Děčína dorazili.

Chtěl bych všem účastníkům poděkovat za skvělý výlet, který si nenechali touto nepříjemnou událostí zkazit, a budu se těšit opět na některé z příštích exkurzí.

Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu