Základní škola a mateřská škola Děčín III14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


02.09.2019

  SPORTUJ VE ŠKOLE „Sportuj ve škole“ má bavit děti pohybem. Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají zdarma jednou  týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem. Hodiny pro  Vaše děti budou v těchto termínech: Pondělí od 14.00 do 14.45 hodin…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Březen ve školní družině

10.04.2017 13:01

Březen ve školní družině patří hlavně knihám. Jako každý rok si v odděleních děláme výstavky z knih ŠD a od dětí, které se chtějí pochlubit knihou ze své domácí knihovny. Čteme si úryvky a prohlížíme ilustrace z vybraných titulů. 

Letos jsme opět spolupracovali s pobočkou městské knihovny v Děčíně 3. Zúčastnili jsme se soutěže ,,KNIŽNÍ ŠIFRA". Každý týden jsme odhalili jeden obrázek s postavičkami ze známých knih. Poté do připraveného dotazníku zapsali hlavní hrdiny a spisovatele knižní předlohy. U autorů jsme museli několikrát použít nápovědu. Děti mohly pracovat samostatně nebo jako kolektiv. Po vyplnění celého měsíce jsme si vycházkou odnesli dotazníky paní knihovnici. Děti, které navštívily poprvé toto prostředí, si mohly na vlastní oči prohlédnout tu spoustu knih, viděly knižní novinky a poučily se o organizaci knihovny na Litoměřické ulici v Děčíně 3. Odměna za soutěž nás teprve čeká.
Také nás oslovila společnost  SČVK, která vyhlásila soutěž s názvem ,,PŘÍBĚH VODY". Po přihlášení do této soutěže jsme obratem dostali knihu pro každé oddělení ŠD. Po přečtení bylo úkolem dětí namalovat, či jinou kombinovanou plošnou technikou vyjádřit, jak hlavní hrdina Honzík zjistil, odkud se dostane čistá voda do kohoutku. Zúčastnit se mohly jen děti 1. a 2. tříd. V pondělí 5. 3. jsme za každé oddělení vybrali obrázek na A3 a odeslali na danou adresu. Aby to nebylo starším dětem líto, uspořádali jsme si velkou výstavu i v ŠD. Z každého oddělení jsme vybrali tři nejlepší obrázky na dané téma a odměnili. Nyní už víme, že naše děti se v hlavní soutěži neumístily, ale vše bereme  jako zábavu s poučením!
Knížky si budeme číst i nadále!!!

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu