Základní škola a mateřská škola Děčín III03.07.2018

Sešity a pomůcky pro rok 2018/2019 Sešity a pomůcky přípravná třída Sešity a pomůcky 1.A Sešity a pomůcky 1.B Sešity a pomůcky 2.A Sešity a pomůcky 2.B Sešity a pomůcky 2.C Sešity a pomůcky 3.A Sešity a pomůcky 3.B Sešity a pomůcky 4.A Sešity a pomůcky 4.B Sešity a pomůcky 5.A Sešity a pomůcky 5.B Sešity a pomůcky 6.A Sešity a pomůcky 6.B Sešity a pomůcky 7.A Sešity a pomůcky 7.B …

Zobrazit celý článek


28.06.2018

Ve čtvrtek 21.6. jsme šli na zmrzlinu. V Kozinci nám poskytli zázemí a vyhrazený čas na zahradě, kde si děti mohly v klidu pochutnávat na vanilkové zmrzlině s vybranou polevou z čokolády nebo z malin a posypané oříšky.  Ve středu 27.6. jsme se setkala všechna oddělení opravdu naposledy, abychom spolu oslavili konec školního roku. KLOBOUKOVÁ DISKOTÉKA je další akcí, na kterou se všichni moc těšíme…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Exkurze Uhelné safari

18.09.2017 06:52

Dne 14.9.2017 se třída 9.B zúčastnila exkurze „Uhelné safari“. Cesta vlakem ubíhala rychle, přesun do budovy Vršanské důlní společnosti proběhl v pořádku, zde jsme se dozvěděli něco o bezpečnosti a trase jízdy a pak už hurá do nákladního mercedesu.

 Během cesty do Vršanského dolu vzdáleném cca 7 km jsme se dozvěděli něco o historii Mostu a pak už jsme nafasovali helmy. Naší první zastávkou byla vyhlídka na celý povrchový důl, kde nám bylo vysvětleno, co je to sýpka, podlaží, jak probíhá těžba a cílem je rekultivace. Mohli jsme srovnat místa, kde se těží a vedle již místa, která prošla rekultivací.

Naše cesta se pak přesunula přímo do provozu, kde jsme viděli těžbu uhlí, dopravní pásy, kudy se uhlí dopravuje do třídičky a pak už se nakládá do železničních vagonů. Dále základní stroje, které samotnou těžbu provádí, kdo ji obsluhuje a jak se provádí údržba. Překvapením bylo vidět v dole mufloni, kteří se zde objevují. Sídlí zde ptáci, pro které je toto místo typické k životu…

Při zpáteční cestě jsme navštívili již rekultivovanou oblast, která bude do budoucna koncipována jako rekreační místo pro Most a okolí, a nakonec i slavný kostel, který byl jako rarita celý přesunut po kolejích na jiné místo v Mostě.

Věříme, že se exkurze líbila, i když nás po celou dobu provázelo sychravé počasí a že žáci mohou své nabité vědomosti dále využít nejen při výuce, ale i v přípravě na budoucí povolání.

Ing. Blanka Ihnátová a Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu