Základní škola a mateřská škola Děčín III20.10.2017

Ve středu 18. 10. 2017 úspěšně proběhl VII. ročník "DLABÁNÍ DÝNÍ". Za mimořádné účasti rodičů a dětí byly vytvořeny originální a krásné dýně, které jsou vystaveny na oknech vestibulu školy. Při práci panovala družná a veselá nálada. Užili jsme si společně příjemné odpoledne. Všem rodičům i dětem děkujeme za účast a rády se s Vámi příští rok opět sejdeme. O vítězi rozhodne hlasování, které probíhá…

Zobrazit celý článek


19.10.2017

V pondělí 9. 10. a pátek 13. 10. navštívili žáci pátých ročníků Městskou knihovnu. Paní knihovnice si přichystala program o literárních žánrech, spisovatelích a ilustrátorech. Všichni se zájmem poslouchali a plnili zadané úkoly. V druhé části se žáci seznámili, jakým způsobem si mohou vypůjčit knihy. Na závěr bylo všem dovoleno vybrat a prohlédnout si některé tituly knih a časopisů. Tuto nabídku v…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Exkurze Uhelné safari

18.09.2017 06:52

Dne 14.9.2017 se třída 9.B zúčastnila exkurze „Uhelné safari“. Cesta vlakem ubíhala rychle, přesun do budovy Vršanské důlní společnosti proběhl v pořádku, zde jsme se dozvěděli něco o bezpečnosti a trase jízdy a pak už hurá do nákladního mercedesu.

 Během cesty do Vršanského dolu vzdáleném cca 7 km jsme se dozvěděli něco o historii Mostu a pak už jsme nafasovali helmy. Naší první zastávkou byla vyhlídka na celý povrchový důl, kde nám bylo vysvětleno, co je to sýpka, podlaží, jak probíhá těžba a cílem je rekultivace. Mohli jsme srovnat místa, kde se těží a vedle již místa, která prošla rekultivací.

Naše cesta se pak přesunula přímo do provozu, kde jsme viděli těžbu uhlí, dopravní pásy, kudy se uhlí dopravuje do třídičky a pak už se nakládá do železničních vagonů. Dále základní stroje, které samotnou těžbu provádí, kdo ji obsluhuje a jak se provádí údržba. Překvapením bylo vidět v dole mufloni, kteří se zde objevují. Sídlí zde ptáci, pro které je toto místo typické k životu…

Při zpáteční cestě jsme navštívili již rekultivovanou oblast, která bude do budoucna koncipována jako rekreační místo pro Most a okolí, a nakonec i slavný kostel, který byl jako rarita celý přesunut po kolejích na jiné místo v Mostě.

Věříme, že se exkurze líbila, i když nás po celou dobu provázelo sychravé počasí a že žáci mohou své nabité vědomosti dále využít nejen při výuce, ale i v přípravě na budoucí povolání.

Ing. Blanka Ihnátová a Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu