Základní škola a mateřská škola Děčín III23.03.2018

Dne 22. 3. 2018 se žáci, kteří postoupili do okresního kola Biologické olympiády, účastnili exkurze do ústeckého muzea. Měli zde možnost nahlédnout do depozitáře přírodovědného oddělení, který se nachází mimo prostory běžně přístupné návštěvníkům. Prováděl je zde Mgr. Václav Beran, vedoucí oddělení přírodovědy a kurátor zoologické sbírky. V rámci příprav na „poznávačku“ v Biologické olympiádě si t…

Zobrazit celý článek


22.03.2018

21. března 2018 proběhlo krajské kolo chemické olympiády na Gymnáziu v Ústí nad Labem. Do krajského kola se probojoval žák naší školy Rudolf Svoboda z 9.B, protože se umístil na 1. místě v okresním kole. V krajském kole se stal úspěšným řešitelem a obsadil pěkné 6. místo. Patří mu velké poděkování za přípravu na školní, okresní i krajské kolo ChO a za vzornou reprezentaci naší školy.              …

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Exkurze Uhelné safari

18.09.2017 06:52

Dne 14.9.2017 se třída 9.B zúčastnila exkurze „Uhelné safari“. Cesta vlakem ubíhala rychle, přesun do budovy Vršanské důlní společnosti proběhl v pořádku, zde jsme se dozvěděli něco o bezpečnosti a trase jízdy a pak už hurá do nákladního mercedesu.

 Během cesty do Vršanského dolu vzdáleném cca 7 km jsme se dozvěděli něco o historii Mostu a pak už jsme nafasovali helmy. Naší první zastávkou byla vyhlídka na celý povrchový důl, kde nám bylo vysvětleno, co je to sýpka, podlaží, jak probíhá těžba a cílem je rekultivace. Mohli jsme srovnat místa, kde se těží a vedle již místa, která prošla rekultivací.

Naše cesta se pak přesunula přímo do provozu, kde jsme viděli těžbu uhlí, dopravní pásy, kudy se uhlí dopravuje do třídičky a pak už se nakládá do železničních vagonů. Dále základní stroje, které samotnou těžbu provádí, kdo ji obsluhuje a jak se provádí údržba. Překvapením bylo vidět v dole mufloni, kteří se zde objevují. Sídlí zde ptáci, pro které je toto místo typické k životu…

Při zpáteční cestě jsme navštívili již rekultivovanou oblast, která bude do budoucna koncipována jako rekreační místo pro Most a okolí, a nakonec i slavný kostel, který byl jako rarita celý přesunut po kolejích na jiné místo v Mostě.

Věříme, že se exkurze líbila, i když nás po celou dobu provázelo sychravé počasí a že žáci mohou své nabité vědomosti dále využít nejen při výuce, ale i v přípravě na budoucí povolání.

Ing. Blanka Ihnátová a Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu