Základní škola a mateřská škola Děčín III15.01.2018

Ve čtvrtek 4. ledna proběhlo na naší škole základní, školní kolo pěvecké soutěže „Děčínský skřivánek“. Následně o týden později slavnostní přehlídka na děčínském zámku, v krásném a důstojném prostředí hodného takové události. Právě tam byly vyhlášeny výsledky dvou kategorií, neboť pro letošní ročník byly stanoveny právě pouze dvě. Soutěžících, kteří se pro rok 2018 ucházeli o pomyslný titul SKŘIVÁ…

Zobrazit celý článek


15.01.2018

1.den Hned po příjezdu jsme se ubytovali a šli jsme na oběd. Po obědě  se šlo na lyže, děti byly rozděleny do skupin. Budeme lyžovat dopoledne i odpoledne (podařilo se nám sehnat výhodné permanentky na celý den). Po lyžování byla přednáška o bezpečnosti, večeře a večerní program. Večerka je každý den ve 21 hod. Dnes bylo slunečno a celý den zasněžovali. Máme velice pěkné ubytování. Oběd: hovězí…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Exkurze Uhelné safari

18.09.2017 06:52

Dne 14.9.2017 se třída 9.B zúčastnila exkurze „Uhelné safari“. Cesta vlakem ubíhala rychle, přesun do budovy Vršanské důlní společnosti proběhl v pořádku, zde jsme se dozvěděli něco o bezpečnosti a trase jízdy a pak už hurá do nákladního mercedesu.

 Během cesty do Vršanského dolu vzdáleném cca 7 km jsme se dozvěděli něco o historii Mostu a pak už jsme nafasovali helmy. Naší první zastávkou byla vyhlídka na celý povrchový důl, kde nám bylo vysvětleno, co je to sýpka, podlaží, jak probíhá těžba a cílem je rekultivace. Mohli jsme srovnat místa, kde se těží a vedle již místa, která prošla rekultivací.

Naše cesta se pak přesunula přímo do provozu, kde jsme viděli těžbu uhlí, dopravní pásy, kudy se uhlí dopravuje do třídičky a pak už se nakládá do železničních vagonů. Dále základní stroje, které samotnou těžbu provádí, kdo ji obsluhuje a jak se provádí údržba. Překvapením bylo vidět v dole mufloni, kteří se zde objevují. Sídlí zde ptáci, pro které je toto místo typické k životu…

Při zpáteční cestě jsme navštívili již rekultivovanou oblast, která bude do budoucna koncipována jako rekreační místo pro Most a okolí, a nakonec i slavný kostel, který byl jako rarita celý přesunut po kolejích na jiné místo v Mostě.

Věříme, že se exkurze líbila, i když nás po celou dobu provázelo sychravé počasí a že žáci mohou své nabité vědomosti dále využít nejen při výuce, ale i v přípravě na budoucí povolání.

Ing. Blanka Ihnátová a Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu