Základní škola a mateřská škola Děčín III16.09.2019

Vážení rodiče,v softwaru Bakaláři se vyskytla chyba, kterou nelze odstranit ani ze záloh. Na odstranění chyby se pracuje. vedení školy

Zobrazit celý článek


14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Fyzika hrou - Co se děje ve vakuu?

10.06.2016 07:15

Ve středu 8. června 2016 bylo pro žáky 2. stupně připraveno projektové vyučování fyziky na téma "Co se děje ve vakuu?". Hodiny vedl Ing. Roman Zahradník, který s vakuem pracuje denně ve svém zaměstnání v děčínském ChartFeroxu, a pomocí vývěvy a vakuové aparatury dětem vysvětlil a předvedl, co se děje s různými předměty ve vakuu. Žáci se díky mobilnímu telefonu uzavřenému do vakua přesvědčili, že se jím nešíří zvuk. Vyzkoušeli si, co se stane s marshmallowny či starým jablkem, když se uzavřou do vakua. Marně se pokoušeli odtrhnout kovové desky, mezi kterými byl odčerpán vzduch (ani panu zástupci se to nepodařilo :-)). Na vlastní oči se přesvědčili, že se ve vakuu nafoukne zauzlovaná gumová rukavice či vrátí do původního stavu zmačkaná pet lahev. Ověřili si, že ne vždy voda vře při 100 °C, ale ve vakuu se jim to povedlo již při normální pokojové teplotě (26 °C). A naopak k výrobě ledu nepotřebovali mrazicí box, ale opět si vystačili s vakuem. Hodina žáky velice bavila, s nadšením pozorovali a sami zkoušeli připravené pokusy. Velké poděkování patří panu Zahradníkovi, který si tento projekt pro děti připravil a podělil se s nimi o své zkušenosti. 

 

Ing. Jana Kozlovskiy

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu