Základní škola a mateřská škola Děčín III14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


02.09.2019

  SPORTUJ VE ŠKOLE „Sportuj ve škole“ má bavit děti pohybem. Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají zdarma jednou  týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem. Hodiny pro  Vaše děti budou v těchto termínech: Pondělí od 14.00 do 14.45 hodin…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Hory 2019 - Rejdice

26.02.2019 13:33

Sobotní příjezd na horskou chatu Panorama nás okamžitě naplnil horskou atmosférou a kluci i holky po uvítacím obědu vyrazili na svah. Naši lyžníci vytvořili 2 týmy. Nejenže se s plnou vervou pustili do lyžování, ale hned od začátku si dokázali vzájemně vypomoct. Večer se při společenských hrách navzájem seznámili a také při večerní procházce prozkoumali okolí. Další dny se zdokonalovali v lyžařských dovednostech, poznávali na svahu i náročnější podmínky ve snowparku, skikrosovou dráhu a potrénovali i své skokanské dovednosti. Výlet na běžkách byl pro lyžaře příjemnou změnou, ale pro některé i zcela novým zážitkem. V rejdickém okolí se nachází spousta krásně upravených tras propojených s Jizerskou magistrálou. Večer všechny čekala stezka odvahy, která vedla lesem až na osvětlenou sjezdovku. Strašidla byla opravdu pekelná. Večer nás vždy čekaly hry, besedy (horská služba), ale především kamarádské povídání. Na sjezdovkách se trénoval slalom, sjezd, ale dalo se zde i dobře připravit na čtvrteční závody ve freestylu. Středeční odpoledne začal první závod sice za mlhavého počasí, ale za výborné kamarádské atmosféry. V běžeckých stopách si náš tým vyzkoušel první sprinterské závody na lyžích. První místo získala Bára Němečková, druhá doběhla Niky Rusnáková a třetí Kája Marešová. U chlapců získal první místo Lukáš Volek, druhý doběhl Jeník Miškovský a třetí s odstupem pouze  dvou vteřin Jakub Ulrych.  Čtvrteční závodní den byl slunečný a trať zvládli výborně všichni závodníci. Nejrychleji trať projel Nikolas Líbal a z dívek Anička Patočková, druhé místo získal Jan Miškovský a Bára Němečková a třetí místo obsadil Vojta Bartoš a Nikola Rusnáková. Odpoledne nás na svahu čekal karneval a masky byly opravdu velmi pestré – zvířátka a nadpozemské bytosti se střídaly se všelijakými podivnými existencemi. Na závěr si naši lyžaři zazávodili ve freestylu, který  vyhrála děvčata Anička Patočková a Maky Mánková. Večer nás čekalo slavnostní vyhlášení závodů, oslava narozenin a výborně zorganizovaná diskotéka. V pátek jsme se rozloučili s krásnou zimní krajinou a hurá domů.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu