Základní škola a mateřská škola Děčín III20.11.2019

Žáci 2. stupně zamíří v červnu se školou v přírodě na Milevsko V červnu letošního školního roku organizujeme pro žáky 2. stupně školu v přírodě. Po zjištění zájmu ze strany rodičů o tuto akci jsme oslovili agenturu CK Topinka, která nám školu v přírodě zorganizuje. ŠvP proběhne v termínu 8. – 12. června 2020 a uskuteční se v rekreačním středisku Růžená (https://www.tabory.cz/ruzena.html). Cena Šv…

Zobrazit celý článek


20.11.2019

Dne 18. 11. 2019 se žáci 9.A zúčastnili exkurze v Zoo Ústí nad Labem, kde se seznámili v rámci volby povolání s profesemi, které se podílejí na chodu a činnosti zoologické zahrady. Formou presentace byly žákům nejprve představeny funkce zoologické zahrady jako takové, dále měli žáci odvodit z fotografií v presentaci, jaká zaměstnaní najdou v zoo uplatnění. Obory jako zoolog, veterinář, chovatel na…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Legiovlak

26.04.2018 06:30

Dne 25. 4.2018 se 8. A účastnila návštěvy slavného Legiovlaku. Legiovlak je replikou legionářského vojenského ešalonu z let 1918-1920, s nimž se českoslovenští legionáři přesouvali bojem s bolševiky přes Rusko po Transsibiřské magistrále.

Dokončený Legiovlak vyrazil na svou pouť po naší republice dne 19.5.2015. Obsahuje 13 vozů základní sestavy typů sloužících k různým činnostem, nezbytným pro zajištění přežití legionářů na Sibiři. Legiovlak se skládá z vozu polní pošty, zdravotního, velitelského, štábního, obrněného, krejčovského, prodejního, kovářského, ubytovacího, plošinových vozů a filmového. Ve filmovém voze nám byl puštěn film vojákem v dobové uniformě, který nás dále provázel po Legiovlaku. V každém voze jsme se seznámili s jeho užitím, s věcmi, které jsou zde k dispozici.

Dozvěděli jsme se, že legionáři se s carskými vagony setkávali již od počátku války při přepravě na frontu,ale sami s nimi disponovali od začátku roku 19185, kdy byl československý sbor nucen zahájit ústup z Ukrajiny před postupujícími vojsky Německa a Rakousko-Uherska. Československé  pluky druhé divize obsadily a držely železniční uzel Bachmač, umožnily ústup.

Tato výstava je věnována oslavě uplynutí 100 let od vzniku Československého státu. Doufáme, že nabité znalosti žáci využijí v hodinách dějepisu.

 Ing. Blanka Ihnátová a Mgr. Daniela Šestáková

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu