Základní škola a mateřská škola Děčín III16.09.2019

Vážení rodiče,v softwaru Bakaláři se vyskytla chyba, kterou nelze odstranit ani ze záloh. Na odstranění chyby se pracuje. vedení školy

Zobrazit celý článek


14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Legiovlak

26.04.2018 06:30

Dne 25. 4.2018 se 8. A účastnila návštěvy slavného Legiovlaku. Legiovlak je replikou legionářského vojenského ešalonu z let 1918-1920, s nimž se českoslovenští legionáři přesouvali bojem s bolševiky přes Rusko po Transsibiřské magistrále.

Dokončený Legiovlak vyrazil na svou pouť po naší republice dne 19.5.2015. Obsahuje 13 vozů základní sestavy typů sloužících k různým činnostem, nezbytným pro zajištění přežití legionářů na Sibiři. Legiovlak se skládá z vozu polní pošty, zdravotního, velitelského, štábního, obrněného, krejčovského, prodejního, kovářského, ubytovacího, plošinových vozů a filmového. Ve filmovém voze nám byl puštěn film vojákem v dobové uniformě, který nás dále provázel po Legiovlaku. V každém voze jsme se seznámili s jeho užitím, s věcmi, které jsou zde k dispozici.

Dozvěděli jsme se, že legionáři se s carskými vagony setkávali již od počátku války při přepravě na frontu,ale sami s nimi disponovali od začátku roku 19185, kdy byl československý sbor nucen zahájit ústup z Ukrajiny před postupujícími vojsky Německa a Rakousko-Uherska. Československé  pluky druhé divize obsadily a držely železniční uzel Bachmač, umožnily ústup.

Tato výstava je věnována oslavě uplynutí 100 let od vzniku Československého státu. Doufáme, že nabité znalosti žáci využijí v hodinách dějepisu.

 Ing. Blanka Ihnátová a Mgr. Daniela Šestáková

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu