Základní škola a mateřská škola Děčín III07.10.2019

Zveme Vás na IX. ročník Dlabání dýní rodičů s dětmi. V úterý 22.10.2019 od 15:00 ve třídě V. A (přízemí na II. stupni). Přineste si dýni, ostrý nůž a dobrou náladu.

Zobrazit celý článek


30.09.2019

První rukodělná akce školní družiny s názvem Tvoření z přírodnin oživila prostory u ŠD výstavkou výrobků našich dětí. Děti, které rády něco tvoří, mohly v daném čase využít plodů přírody v tomto období a něco vytvořit dle vlastní fantazie. Ke své práci využily kaštany, žaludy, šípky, listy, klacíky, dýně, šišky a další plody doplněné špejlemi, provázky, roličkami. V pátek, kdy se všechna oddělení …

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Mezinárodní noc pro netopýry

30.09.2019 09:16

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kolem osmé hodiny večer, před devátou hodinou jsme pak byli na místě. Od parkoviště se poté ještě šlo asi 20 minut tmavým lesem, takže baterky byly nutností. Pod samotným odchytištěm byl pro návštěvníky připraven stánek s upomínkovými předměty. Každý návštěvník zde obdržel památeční vstupenku a mohl zdarma využít nabídky horkého čaje či kávy.

Poté následoval příkrý kopec, kde měli chiropterologové připravenou presentaci výzkumu odchycených netopýrů. V porovnání s loňským rokem nám letos štěstí přálo a za hodinu a půl času, který jsme na místě odchytů strávili, se chytilo cca 15 netopýrů v sedmi druzích. Druhy, které zde žáci mohli vidět na vlastní oči, byly například netopýr rezavý, netopýr ušatý nebo netopýr velký. Po všech nutných měřeních a váženích odchycených netopýrů si někteří mohli dokonce netopýra vzít do ruky a pustit ho zpět do přírody.

Bohužel jsme nebyli na akci až do úplného konce, jelikož nás začal tlačit čas a tak jsme se vydali zpátky k našemu minibusu. Když jsme opět míjeli stánek s občerstvením a upomínkovými předměty, tak nás zastavili organizátoři a ještě obdarovali žáky sešitem na poznámky s přírodním motivem na přebalu. Do Děčína jsme řádně znavení dorazili v půl jedné ráno.

Děkuji všem účastníkům za zájem a budu se těšit opět příště.

Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu