Základní škola a mateřská škola Děčín III24.03.2020

Samostudium naleznete na níže uvedených odkazech: 1. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.a/ 1. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.b/ 1. C https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.c/ 2. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.a/ 2. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.b/ 3. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.a/ 3. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.b/ 4. A https://brezovk…

Zobrazit celý článek


24.03.2020

Informace k plánované škole v přírodě pro 2. stupeň Aktualizace 24. 3. 2020 Vážení rodiče, v půlce dubna měla být doplacena druhá část platby za školu v přírodě. Bohužel v této situaci nikdo netuší, zda se škola v přírodě v řádném termínu uskuteční a nám je jasné, že doplatek v tuto chvíli ani po vás vyžadovat nemůžeme. Naštěstí to chápe i organizátor. Jsme domluveni, že se spojíme po Velikonoc…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Mezinárodní noc pro netopýry

30.09.2019 09:16

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kolem osmé hodiny večer, před devátou hodinou jsme pak byli na místě. Od parkoviště se poté ještě šlo asi 20 minut tmavým lesem, takže baterky byly nutností. Pod samotným odchytištěm byl pro návštěvníky připraven stánek s upomínkovými předměty. Každý návštěvník zde obdržel památeční vstupenku a mohl zdarma využít nabídky horkého čaje či kávy.

Poté následoval příkrý kopec, kde měli chiropterologové připravenou presentaci výzkumu odchycených netopýrů. V porovnání s loňským rokem nám letos štěstí přálo a za hodinu a půl času, který jsme na místě odchytů strávili, se chytilo cca 15 netopýrů v sedmi druzích. Druhy, které zde žáci mohli vidět na vlastní oči, byly například netopýr rezavý, netopýr ušatý nebo netopýr velký. Po všech nutných měřeních a váženích odchycených netopýrů si někteří mohli dokonce netopýra vzít do ruky a pustit ho zpět do přírody.

Bohužel jsme nebyli na akci až do úplného konce, jelikož nás začal tlačit čas a tak jsme se vydali zpátky k našemu minibusu. Když jsme opět míjeli stánek s občerstvením a upomínkovými předměty, tak nás zastavili organizátoři a ještě obdarovali žáky sešitem na poznámky s přírodním motivem na přebalu. Do Děčína jsme řádně znavení dorazili v půl jedné ráno.

Děkuji všem účastníkům za zájem a budu se těšit opět příště.

Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu