Základní škola a mateřská škola Děčín III16.09.2019

Vážení rodiče,v softwaru Bakaláři se vyskytla chyba, kterou nelze odstranit ani ze záloh. Na odstranění chyby se pracuje. vedení školy

Zobrazit celý článek


14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Mezinárodní noc pro netopýry

15.09.2016 22:21

V pátek 9. 9. 2016 se členové biologického kroužku zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané správou NP České Švýcarsko a 33/08 ZO ČSOP Netopýr Varnsdorf. Žáci se zde dozvěděli z přednášky od pedagogického doprovodu i od pořadatelů akce množství informací a zajímavostí ze života netopýrů a to jak netopýrů českých, tak i cizokrajných. Z bezprostřední blízkosti si pak žáci prohlédli netopýra rezavého, kterého si mohli i pohladit. Za soumraku pak pozorovali i volně létající netopýry, kteří se proháněli nad hlavami návštěvníků a dokonce i mezi nimi. V areálu správy národního parku byly pak připraveny i různé aktivity pro návštěvníky. Jednou z nich byl soutěžní kvíz o deseti otázkách zaměřených na netopýry, který žáci vyplnili a vhodili do soutěžní schránky. Posléze proběhlo ve večerních hodinách vylosování výherců. Jedním z nich byla i naše žákyně Anežka Kubátová, jež získala dárkovou tašku s různými cenami. Jednou z cen byla i budka pro netopýry, kterou Anežka darovala vedoucímu kroužku. Jelikož se v okolí naší základní školy vyskytuje početná populace netopýrů, rádi bychom se pokusili budku instalovat právě v jejím okolí. Způsob a místo instalace se bude ještě projednávat s odborníky z národního parku a s vedením školy.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu