Základní škola a mateřská škola Děčín III11.02.2020

Nepříznivé počasí posledních dní nám neumožňuje chodit na vycházky a proto jsme jedno odpoledne nahradili jinou pohybovou aktivitou. Zahráli jsme si ve školní družině KUŽELKY. Každý měl dva pokusy. Vítězkou se stala Eliška Perská, druhé místo obsadil Pavel Hypša a na třetím místě se umístil Vojta Pekárna. Získali diplom a věcnou cenu. Všichni hráli s nadšením, tak si tuto činnost asi ještě zopaku…

Zobrazit celý článek


10.02.2020

Od listopadu do začátku února letošního školního roku probíhalo na naší škole školní kolo chemické olympiády. Žáci 9. ročníků řešili 3 její části: teoretickou, praktickou část a kontrolní test.Praktickou část žáci řešili v chemickém kroužku vždy v pondělí. Teoretickou část zpracovávali doma za pomoci chemické literatury. Vědomosti čerpali také z internetu. Kontrolní test vypracovávali  3. 2. 2020…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Náš žák objevil ornitologickou raritu

09.03.2018 06:31

Jiřímu Rubešovi z 8.A se 3. března podařilo fotograficky zdokumentovat vzácného hosta našich vod – hoholku lední. Tento pták byl v oblasti Českého Švýcarska pozorován naposled před 106 lety. První zprávu o tomto pozorování vydal na svých webových stránkách Národní park České Švýcarsko. Jirka se o ptactvo zajímá hlouběji a svá pozorování a fotografie poskytuje ornitologickému klubu při Správě Národního parku České Švýcarsko, od letošního roku je dokonce oficiálním členem zmíněného klubu. Do časopisu, který ornitologický klub vydává, dokonce sepsal již několik vlastních příspěvků. Jeho objevu si všimla i naše média a tak se jeho „úlovek“ objevil například na zpravodajském webu Českého rozhlasu sever nebo na webu České televize, která dokonce s Jirkou odvysílala reportáž.

Mgr. Lukáš Bartoň

Reportáž ČT:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/218411000140308-udalosti-v-regionech/ - posunout video na čas 22:01

Rozhovor pro ČT Severovýchod:

https://www.facebook.com/ctseverovychod/videos/2026030557720679/

Články na webu:

https://sever.rozhlas.cz/po-vic-nez-100-letech-byla-na-labi-videna-hoholka-ledni-6934043

http://www.npcs.cz/na-labi-byla-zaznamenana-hoholka-ledni-po-vice-nez-100-letech

https://decinsky.denik.cz/zpravy_region/kratce-co-se-deje-na-decinsku-prectete-si-strucny-prehled-20180308.html  

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu