Základní škola a mateřská škola Děčín III11.02.2020

Nepříznivé počasí posledních dní nám neumožňuje chodit na vycházky a proto jsme jedno odpoledne nahradili jinou pohybovou aktivitou. Zahráli jsme si ve školní družině KUŽELKY. Každý měl dva pokusy. Vítězkou se stala Eliška Perská, druhé místo obsadil Pavel Hypša a na třetím místě se umístil Vojta Pekárna. Získali diplom a věcnou cenu. Všichni hráli s nadšením, tak si tuto činnost asi ještě zopaku…

Zobrazit celý článek


10.02.2020

Od listopadu do začátku února letošního školního roku probíhalo na naší škole školní kolo chemické olympiády. Žáci 9. ročníků řešili 3 její části: teoretickou, praktickou část a kontrolní test.Praktickou část žáci řešili v chemickém kroužku vždy v pondělí. Teoretickou část zpracovávali doma za pomoci chemické literatury. Vědomosti čerpali také z internetu. Kontrolní test vypracovávali  3. 2. 2020…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Návštěva MŠ Školní Děčín 6 – Želenice

02.12.2018 21:54

Dne 26. 11. 2018 jsme navštívili společně se 13 děvčaty mateřskou školu v Želenicích v rámci projektu – Volba povolání.  Hned na začátku nás přivítala paní ředitelka a seznámila nás s pravidly (nebylo možné natáčet ani fotit). Následně jsme se rozdělili do dvou skupin, čas byl stráven v odděleních předškoláků.

Děvčata viděla nejprve řídící kompetenci – kdy učitelky realizovaly výuku – ptaly se dětí – jaký je den, počasí, měsíc, rok. Poté se dětičky protáhly a nakonec proběhl nácvik na besídku. Děti zatancovaly a zazpívaly písničky, ani se nestyděly a dokonce se zapojila i naše děvčata. V nácviku byla použita i kompetence odborná – hra na hudební nástroj (pozn. v našem případě hra na klavír).

Po nácviku na besídku si děti chvíli hrály, do tohoto procesu se zapojila opět naše děvčata. Hrály s dětmi karty, povídaly si, malovaly, stavěly autíčka atd. Po malé svačince jsme se všichni oblékli a šli na procházku do okolí. Nakonec naše cesta vedla ještě na hřiště místní základní školy, kde si děvčata zahrála s dětmi na honěnou.

Po procházce se šly děti najíst a pro nás nastal čas loučení. Padly dokonce i slzičky. Čas strávený s dětmi byl pro nás přínosný. Děvčata viděla, že práce učitelky v mateřské školce není jen o profesní přípravě (umět připravit výuku, správně vyslovovat, hraní na hudební nástroj, paměti), ale i umět pochovat, vyřešit spor o hračku, usušit slzičky, povzbudit, být empatický a hlavně být trpělivý, což není pro každého jednoduchá věc. Děvčata mají o čem do budoucna přemýšlet a já jím přeji, ať se už rozhodnou jakkoliv, ať se jim daří a práce je baví.

 

Ing. Blanka Ihnátová

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu