Základní škola a mateřská škola Děčín III01.07.2020

Od 1. 7. 2020 jsou spuštěny nové webové stránky základní školy https://www.zsamsbrezova.cz Nové stránky má i naše mateřská škola https://www.msrakovnicka.cz/

Zobrazit celý článek


30.06.2020

Nepředaná vysvědčení si můžete převzít v kanceláři školy do 31. 7. každé pondělí a středu v čase 9 - 11 hodin. Nevyzvednutá vysvědčení budou žákům předány při návratu do školy.

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Netopýří noc - Cvikov

24.09.2018 14:36

V pátek 7. 9. 2018 se členové biologického kroužku zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kolem osmé hodiny večer, před devátou hodinou jsme pak byli na místě. Od parkoviště se poté ještě šlo asi 20 minut tmavým lesem, takže baterky byly nutností. Po vystoupání příkrého kopce jsme dorazili na místo konání. Zde měli chiropterologové připravenou presentaci výzkumu odchycených netopýrů. Druhy, které zde žáci mohli vidět na vlastní oči, byly například netopýr vousatý, netopýr rezavý, netopýr vodní, netopýr pozdní, netopýr ušatý a netopýr velký, o kterých se zároveň žáci dozvěděli spoustu informací z jejich života. Po všech nutných měřeních a váženích odchycených netopýrů si někteří mohli dokonce netopýra vzít do ruky a pustit ho zpět do přírody. Bohužel netopýrů nebylo ale chyceno tolik, aby se dostalo na každého. Po dvou hodinách strávených s netopýry jsme vyrazili zpátky k našemu minibusu a do Děčína pak dorazili kolem půlnoci. Akce tentokrát vyšla na jedničku (loni byla zrušena kvůli silným dešťům). Děkuji všem účastníkům za zájem a budu se těšit zase někdy příště.

Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu