Základní škola a mateřská škola Děčín III14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


02.09.2019

  SPORTUJ VE ŠKOLE „Sportuj ve škole“ má bavit děti pohybem. Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají zdarma jednou  týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem. Hodiny pro  Vaše děti budou v těchto termínech: Pondělí od 14.00 do 14.45 hodin…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Ocenění nejlepších žáků školy na zámku

Dne 2. 6. 2015 proběhlo na zámku slavnostní ocenění nejlepších žáků děčínských škol. Za naši školu byli oceněni tito žáci: Tereza Miškovská, VIII. třída. Důvod ocenění: Tereza je velice pracovitá, ctižádostivá, ale zároveň nadmíru skromná dívka. Její prospěch je vynikající. Celých osm let školní docházky nachází na svém vysvědčení jen samé jedničky. Své všestranné vědomosti maximálně zúročuje na úrovni školních, okresních či krajských soutěží a olympiád. Již v loňském roce se dostala až do krajských kol olympiád ze zeměpisu a biologie. Letošní výčet úspěchů je ještě zajímavější. Zvítězila téměř ve všech školních kolech předmětových olympiád (fyzika, matematika, biologie, angličtina, němčina, český jazyk, dějepis, chemie). Fyzikální olympiádu vyhrála i na okresní úrovni, 5. byla v okresních kolech matematické olympiády i olympiády v německém jazyce. Aktuálním úspěchem je 1. místo v soutěži, která pojednává o historii Děčína a opět znamená pro Terezu postup do dalšího kola. To vše jako žákyně osmé třídy (soutěže jsou pořádány dohromady pro 8.- 9. ročníky). Tereza je i přes nezpochybnitelné úspěchy stále velice skromnou a pokornou dívkou, ochotnou kdykoliv pomoct či poradit ostatním spolužákům. Spoustu práce odvede i pro svou třídu (vlastnoručně vyráběné předměty na vánoční, velikonoční trhy, aktivní účast na školních akademiích). Vyniká též nesmírnou pečlivostí v plnění zadaných úkolů. Věnuje se i spoustě koníčků. Je hudebně nadaná – několik let zpívala v dětském sboru a již čtvrtým rokem hraje úspěšně na příčnou flétnu. I zde má již na kontě několik výborných výsledků – 1. místo ve školním i okresním kole soutěže ZUŠ ve hře na dechový nástroj. Tereza neudivuje pouze svými vědomostmi, nýbrž i tělesnou zdatností. Již 8 let se několikrát týdně věnuje atletice v děčínském ASK. Je i v tomto ohledu vyhledávanou pro různé školní sportovní akce. Nicolas Tošnar, VIII. třída. Důvod ocenění: Nicolas je velice slušný, skromný a pracovitý žák s výbornými prospěchovými výsledky. Školu zatím absolvuje vždy s vyznamenáním. Nicolas je vyhledávaným parťákem většiny svých spolužáků, kteří si ho upřímně váží pro jeho přátelskou, nekonfliktní a dobrosrdečnou povahu. Velmi oblíben je i u učitelů, neboť dokáže vždy plnit vše včas, s chutí a nasazením a nikdy nic neodmítne. Výrazně se osvědčil i na školních akademiích, kde naplno prokázal svůj herecký talent. Díky svým vědomostem se za školu účastní řady soutěží a olympiád a je v nich úspěšný – 2. místo v recitační soutěži a následné čestné uznání na okresní úrovni. 2. místo ve školním kole chemické olympiády, účast na biologické olympiádě. Nicolas je aktivním sportovcem – již 7 let závodně hraje vodní pólo a jeho tým sbírá ocenění dokonce na celorepublikové úrovni. Naši školu tedy reprezentuje i na mnohých sportovních soutěžích. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů ve škole i mimo školu. Vedení školy

Fotogalerie:

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu