Základní škola a mateřská škola Děčín III14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


02.09.2019

  SPORTUJ VE ŠKOLE „Sportuj ve škole“ má bavit děti pohybem. Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají zdarma jednou  týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem. Hodiny pro  Vaše děti budou v těchto termínech: Pondělí od 14.00 do 14.45 hodin…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Pěvecká soutěž "Děčínský skřivánek"

01.02.2017 06:58

Ve čtvrtek 12. ledna 2017 se konalo základní, tedy školní kolo pěvecké soutěže „Děčínský skřivánek“.

Vlastní soutěž proběhla bez účasti veřejnosti. Při soutěži tak před porotou v hudebně 1. stupně školy pro plnou soustředěnost a klid na svůj výkon stanul pouze soutěžící. Slavnostní přehlídka všech soutěžících se pro rodiče, příznivce a ostatní fanoušky uskutečnila ve čtvrtek 19. ledna v důstojném a příjemném sále DDM na Teplické ulici se závěrečným vyhlášením výsledků nejlepších a postupujících.

Přes třicet zpěváků od nejmenších až po zpěváky z devátých tříd bojovalo o nejcennější trofeje.

Společnou písní se soutěžící představili a poté každý zazpíval svou soutěžní píseň.

V první nejmladší kategorii pro 1., 2., a 3. třídu bronzové místo obsadil Martin Šenk ze 3.B se svou písní „Když mě brali za vojáka“, stříbrné, tedy druhé místo vybojovala ze 2.B Nelinka Laubová s vánoční vzpomínkou „Čas radosti“ a vítězkou této nejmladší kategorie a první postupující se stala Nicolka Plevačová ze 2.B s písní „Kolik je na světě“.

Ve druhé kategorii pro 4. a 5. ročník třetí místo si svou písní „Vyletěla holubička“ vyzpívala Eliška Tóthová ze 4.B, druhé místo se svými „Citrónky“ získal Aleš Březina ze 4.B a vítězkou a postupující je pro rok 2017 v této kategorii s krásnou písní „Skálo, skálo“ Anežka Klikarová z 5.A.

Nejstarší kategorie 6. - 9. tříd dopadla následovně. Třetí místo vybojovala Julie Horvátová ze 7. třídy s písní „A co bylo dál“, druhé místo písní „Haleluja“ v české verzi vyzpívala Veronika Kubelková ze 6.A a vítězem se stalo „Haleluja“ v anglické verzi v podání Kateřiny Černé z 8.A.

Porota udělila čestné uznání ještě dvěma malým zpěvákům za jejich výtečný výkon Míšovi Bartošovi ze 2.A a Viktorce Dvořáčkové z 1.A.¨

Odměnou všem však byl dozajista velký aplaus. Konečnou poslední společnou písní se všichni soutěžící s publikem i soutěží roku 2017 rozloučili.

Velké díky patří p. korepetitorce a skvělé hudebnici Marcele Ledvinkové, paní učitelkám Marcele Bárové a Bašistové a p. Davidu Michálkovi, též p. uč. Pazderkovi.

Závěrem je nutné ocenit ohromné úsilí, nasazení a ohromná odvaha všech.

„Ať jim to i dál zpívá.“

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu