Základní škola a mateřská škola Děčín III14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


02.09.2019

  SPORTUJ VE ŠKOLE „Sportuj ve škole“ má bavit děti pohybem. Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají zdarma jednou  týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem. Hodiny pro  Vaše děti budou v těchto termínech: Pondělí od 14.00 do 14.45 hodin…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Projektový den "Den stromů"

V pátek 24. října proběhl ve čtvrtých třídách projektový den s názvem "Den stromů", ve kterém se žáci zaměřili na stromy v lese.

Žáci se seznámili s oslavou mezinárodního Dne stromů, který se od poloviny 19. století slaví každoročně 20. října. Celé dopoledne měli o zábavu postaráno. Plnili úkoly, luštili rébusy a křížovky, hledali názvy stromů v lidových písních a počítali lesní slovní úlohy. Sychravé počasí nepřálo delší vycházce, ale přesto žáci nasbírali dostatek různých druhů listů. V příručních atlasech vyhledávali k nasbíraným listům názvy stromů a poté vytvářeli krásné obrázky či svůj vlastní atlas.

Na závěr dne se také seznámili s keltským kalendářem a každý si na internetu našel svůj strom a vlastnosti, které by měl mít.

Tento den si všichni užili a těší se na další.

Mgr. P. Vysoká a Mgr. P. Labutová

Fotogalerie:

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu