Základní škola a mateřská škola Děčín III03.04.2020

Zápisy do základních škol se budou konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole Vzhledem k epidemii nemoci COVID-19 byl změněn obvyklý systém zápisu dětí do 1. tříd základních škol. Nově ředitelé základních škol v Děčíně stanovili termín zápisu na dobu od 14.04.2020 do 30.04.2020. Na základě doporučení MŠMT se zápis bude konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve ško…

Zobrazit celý článek


24.03.2020

Samostudium naleznete na níže uvedených odkazech: 1. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.a/ 1. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.b/ 1. C https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.c/ 2. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.a/ 2. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.b/ 3. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.a/ 3. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.b/ 4. A https://brezovk…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Retro den na Evropské obchodní akademii v Děčíně

06.12.2019 08:36

V pátek 15. listopadu se žákyně 8.A, Eliška Coufalová, Anežka Klikarová, Anna Patočková a Kristýna Šidláková, zúčastnily soutěže s názvem „Probudím se včera“, kterou uspořádala Evropská obchodní akademie v Děčíně. Studenti a učitelé EOA se pro tento retro den stylově oblékli a názorně předvedli v prostorách školy, jak se žilo v době před 17. listopadem 1989.

Účastníci soutěže viděli módní přehlídku, diskotéku s písničkami na vinylových LP deskách, ukázku hraček, prošli si obchodem s ukázkou zboží dostupného v té době a jeho cen. Také se dozvěděli, které továrny v Děčíně vyráběly a později byly zrušeny (např. Diana a Desta) nebo jaká auta a autobusy jezdily po našich silnicích.

Nechybělo ani předvedení demonstrací při Sametové revoluci v listopadových dnech roku 1989. Na improvizovaném Václavském náměstí jim zazpívali studenti jako Marta Kubišová a Karel Kryl, promluvily k nim osobnosti, které se ve velké míře zasloužily o změnu komunistického režimu, jako byl budoucí prezident Václav Havel, Michael Kocáb nebo Marta Kubišová, a studenti k tomu cinkali klíči. Z doprovodných materiálů získali informace o předrevolučních politických představitelích, např. Gustavu Husákovi, Miloši Jakešovi a Ladislavu Adamcovi.

Všechny nabyté informace následně žákyně využily při vypracování závěrečného testu. V této zajímavé soutěži se umístily na krásném 3. místě. Gratulujeme!

Jana Slavíková

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu