Základní škola a mateřská škola Děčín III14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


02.09.2019

  SPORTUJ VE ŠKOLE „Sportuj ve škole“ má bavit děti pohybem. Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají zdarma jednou  týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem. Hodiny pro  Vaše děti budou v těchto termínech: Pondělí od 14.00 do 14.45 hodin…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Školní družina - Prosinec = Aktivní měsíc

06.01.2016 11:20

Prosinec je pro děti v ŠD každoročně velmi aktivní měsíc. Od prvního adventního dne si připomínáme vánoční a mikulášské tradice, pověry, zpíváme si vánoční písně a koledy, vyrábíme si tématické výrobky, vyprávíme a čteme si příběhy a poezii. Po již zmíněném Mikulášském odpoledni máme další zábavný den - pro zpestření je to soutěž ŠD, kdy si děti upevňují kamarádské vztahy, trpělivost, ale i soutěživost - jde o Vánoční řetěz - tento rok proběhla soutěž ve středu 9.12. Zdobí nám chodbu ŠD. Děti se těší na páteční pohádky s čertovskou nebo vánoční tématikou. Na rozloučenou před vánočními prázdninami si u slavnostně vyzdobeného stolu v odděleních děláme komorní vánoční besídku ( čt 17.12.), kde nechybí cukroví od maminek a babiček. Děti se pochlubí u kterého druhu cukroví pomáhaly. Nikdy nechybí dárky pod stromečkem v ŠD. Nejvíce se děti těší na nové hry a hračky se kterými si hned mohou pohrát. Ještě na poslední chvíli prohlížejí vyvěšené dopisy se svými přáními a doufají, jestli budou pod svým vánočním stromečkem.

Vlasta Pešková

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu