Základní škola a mateřská škola Děčín III14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


02.09.2019

  SPORTUJ VE ŠKOLE „Sportuj ve škole“ má bavit děti pohybem. Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají zdarma jednou  týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem. Hodiny pro  Vaše děti budou v těchto termínech: Pondělí od 14.00 do 14.45 hodin…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Školní parlament na Březovce prostě žije!

V pátek 5. 10. 2012 si mohli zástupci tříd od třetího do devátého ročníku oddychnout od učení. Protože letošní volby do Školního parlamentu poměrně zamíchaly loňským složením, bylo třeba připravit seznamovací den. Na začátku byli parlamenťáci rozděleni do tří týmů, které vedla děvčata z nejstaršího ročníku - Martina, Iva a Terka. Ta mezi sebou zároveň soupeřila o přízeň všech přítomných a o pozici předsedkyně, místopředsedkyně a zapisovatelky Školního parlamentu. Prvním úkolem bylo namalovat obrázek se svým jménem a obrysem ruky, do kterého bylo vepsáno, co má daný žák rád a jaký podle svého mínění je. Pomocí těchto obrázků jsme se ostatním představili a mohli pokračovat v dalších aktivitách. Jednou z nich byly již loňskou sestavou vyzkoušené "besipky", kdy si žáci musí mezi sebou předávat besipku na špejli, kterou drží v ústech. Propracovali jsme se i k týmovým soutěžím, ve kterých zvítězilo družstvo Martiny. Potom už byl nejvyšší čas vyslechnout si kandidátky na výše zmíněné posty. Jejich úkolem bylo seznámit nás s pozicí, kterou by nejraději obsadily a proč. Dále měly objasnit, jakým směrem by měl letošní parlament směřovat a jakým způsobem by podle nich měl být veden. A přišly volby. Každý parlamenťák měl na hlasovací lístek napsat, jakou funkci by měla podle něj každá z kandidátek zastupovat. A výsledek je následovný: zapisovatelkou ŠP se stala Tereza Taušová, místopředsedkyní Martina Horáková a předsedkyní Iva Kubelková. A myslíte si, že by měl být problém v tom, že naše předsedkyně nosí fialové vlasy? Naše škola se nadarmo nepyšní přízviskem "Škola pro každého", předsudky zde netrpíme. A jak je vidět, i malé dítě pozná, že není třeba soudit člověka podle toho, jak vypadá, ale podle toho, jaký je. A protože Iva je velmi příjemná, milá a upřímná, brzy si získala přízeň ostatních parlamenťáků. A to mne velmi těší. Radost mi udělalo také to, že příští zprávu za mne už nejspíš bude psát někdo jiný, že tíhu zodpovědnosti přenesu opět trochu více na děti a tím posuneme náš parlament zase o krůček dál.

Mgr. Jana Adéeová, koordinátorka ŠP

Fotogalerie:

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu