Základní škola a mateřská škola Děčín III14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


02.09.2019

  SPORTUJ VE ŠKOLE „Sportuj ve škole“ má bavit děti pohybem. Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají zdarma jednou  týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem. Hodiny pro  Vaše děti budou v těchto termínech: Pondělí od 14.00 do 14.45 hodin…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Studijní výjezd do Velké Británie, cesta, den první

13.10.2015 11:49

Ihned po odjezdu od školy nabral autobus směr Drážďany, odkud jsme pokračovali dále přes Německo, Nizozemí a Belgii až do Francie, kde jsme byli ubytováni v hotelu Lemond nedaleko přístavního města Calais. Spánku jsme si příliš neužili, protože odjezd k trajektu byl naplánován na čtvrtou hodinu ranní. Pro mnohé z nás to byla první zkušenost s cestováním trajektem. Za svítání nás čekal překrásný pohled na White Cliffs tyčící se nad městem Dover. Odtud jsme se ubírali směrem ke Stonehenge, prehistorické megalitické památce, která jinde na světě není k vidění. Protože počasí nám přálo (a podle předpovědi má přát celý týden), mohli jsme pořídit krásné fotografie za slunečního svitu. Poslední zastávkou bylo malebné městečko Exeter, které jsme krátce prošli a prohlédli si místní katedrálu. Poté už nás čekal jen přejezd do místa pobytu, fascinujícího pobřežního města St. Austell v oblasti Cornwall. Zde byly děti rozděleny do rodin. Podle ranního vyprávění se jim tam velice líbilo, byly spokojeny jak se stravou, tak s ubytováním. Mnozí už si pěkně popovídali anglicky, nemají problém s tím, že by rodinám nerozuměli. Také byli za svou angličtinu chváleni, což dělá radost zejména nám, vyučujícím. Momentálně se účastní výuky a odpoledne je čeká výlet na Eden Project (botanická zahrada) a do Dartmoor (národní park). A protože je opět překrásně, určitě si to všichni velmi užijeme :)

Foto se snažíme dodat...

Mgr. Jana Adéeová, Ing. Jana Kozlovskiy, Mgr. Miroslova Horáčková, Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu