Základní škola a mateřská škola Děčín III14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


02.09.2019

  SPORTUJ VE ŠKOLE „Sportuj ve škole“ má bavit děti pohybem. Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají zdarma jednou  týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem. Hodiny pro  Vaše děti budou v těchto termínech: Pondělí od 14.00 do 14.45 hodin…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Světový den mokřadů - Milada

31.01.2017 13:00

V sobotu 28. 1. 2017 se několik členů Biologického kroužku zúčastnilo akce Světový den mokřadů pořádané Českou ornitologickou společností. Světový den mokřadů je mezinárodní významný den, jehož oslavy připadají každý rok na 2. února. Oslavou tohoto dne si připomínáme datum přijetí Úmluvy o mokřadech podepsané v Íránu ve městě Ramsar. Exkurze se konala u jezera Milada a zúčastnilo se jí množství lidí se zájmem o naše vodní ptactvo. Zájemci si mohli s sebou odnést několik propagačních materiálů v podobě časopisů o ptactvu a různých informačních letáků. Vodní plochu jezera pokrývala několika centimetrová vrstva ledu a pouze na třech místech – kde se zdržovali ptáci, kteří vodu čeřili – voda nezamrzla. U těchto ok byly pak jednotlivé zastávky, na kterých se pozorovalo vodní ptactvo. Pozorování bylo rovněž spojeno s poutavým výkladem o pozorovaných druzích. Dle sčítání ptactva, které probíhalo na Miladě den předem, zde v těchto dnech pobývá přibližně 3 300 kusů ptáků v několika druzích. Krom druhů, které lze zastihnout i zde v Děčíně (labuť velká, kachna divoká, lyska černá, polák chocholačka), jsme pozorovali i druhy v našem městě méně časté či se vůbec nevyskytující. Byly zde četné populace poláků velkých, racků (např. racek bělohlavý nebo stříbřitý) nebo potápek roháč. Dále zde byli k vidění morčáci velcí, morčáci malí, potápky malé, čírka obecná, husy velké, hoholi severní, v okolí jezera to dále byli krkavci velcí, poštolka obecná, sokol stěhovavý či káně lesní. Z vodních ptáků bylo pak největší raritou pozorování morčáka prostředního, jež u nás pouze zimuje, jeho domovinou je sever Evropy. I přes mrazivé počasí jsme si exkurzi užili, většina dalších účastníků se při zpáteční cestě dokonce vydala zpět napříč zamrzlým jezerem, avšak naše uskupení na něco takového nenašlo odvahu. Led jsme vyzkoušeli pouze u břehu. Děkuji všem za účast a budu se těšit na některé z dalších akcí.

Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu