Základní škola a mateřská škola Děčín III11.02.2020

Nepříznivé počasí posledních dní nám neumožňuje chodit na vycházky a proto jsme jedno odpoledne nahradili jinou pohybovou aktivitou. Zahráli jsme si ve školní družině KUŽELKY. Každý měl dva pokusy. Vítězkou se stala Eliška Perská, druhé místo obsadil Pavel Hypša a na třetím místě se umístil Vojta Pekárna. Získali diplom a věcnou cenu. Všichni hráli s nadšením, tak si tuto činnost asi ještě zopaku…

Zobrazit celý článek


10.02.2020

Od listopadu do začátku února letošního školního roku probíhalo na naší škole školní kolo chemické olympiády. Žáci 9. ročníků řešili 3 její části: teoretickou, praktickou část a kontrolní test.Praktickou část žáci řešili v chemickém kroužku vždy v pondělí. Teoretickou část zpracovávali doma za pomoci chemické literatury. Vědomosti čerpali také z internetu. Kontrolní test vypracovávali  3. 2. 2020…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

ŠVP Valdek - den třetí

21.06.2018 06:20

Dnes ráno bylo znát, že včera dostaly děti pořádně do těla. Při budíčku jsme měli mnohem více práce, ale nikoho jsme nemuseli z postele tahat násilím. Popřáli jsme Kačce a Patrikovi k narozeninám a mazali na snídani. Po ní se vydali deváťáci připravit „Hon za pokladem“ pro mladší spolužáky. Musíme mnohokrát poděkovat paní Lohniské, která nám pravidelně na každou ŠVP věnuje spoustu sladkostí, které jsme pro tuto aktivitu využili. Děti musely na dvaceti stanovištích splnit úkoly, či zodpovědět zvídavé otázky, ale i matematický příklad. Když se v cíli sešla celá třída, mohla si najít v okolí svůj poklad. Deváťáci ten svůj poté hledali v táboře. Po obědě poprvé nesoupeřily skupiny proti nejstarším. Ti se vydali na procházku do Starých Křečan, zatímco mladší děti soupeřily mezi sebou ve hře v lese. Úkolem bylo ubránit svůj hrad z klacků před ostatními družstvy. Nakonec zvítězili ti nejmladší. Po večeři měla každá skupina svou vlastní aktivitu – šesťáci hráli „piškvorky“, sedmáci hádali hudbu z filmů a osmáci s deváťáky měli možnost si opéct buřta u táboráku. Tam se ale příliš dlouho neohřáli, takže jsem nestihla skoro nikoho vyfotit. V táboře dál vládne příjemná atmosféra, děti vypadají spokojeně. Zítřejší dopoledne jim uděláme volnější v táboře, mohou si zahrát přehazovanou, fotbal, kdo bude chtít, má možnost si malovat, nebo si zkrátka jen povídat. Před večerní diskotékou je budou čekat hry, kdy budou mít Sasové poslední možnost alespoň jednou zabodovat. Podaří se jim využít své šance?

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu