Základní škola a mateřská škola Děčín III11.02.2020

Nepříznivé počasí posledních dní nám neumožňuje chodit na vycházky a proto jsme jedno odpoledne nahradili jinou pohybovou aktivitou. Zahráli jsme si ve školní družině KUŽELKY. Každý měl dva pokusy. Vítězkou se stala Eliška Perská, druhé místo obsadil Pavel Hypša a na třetím místě se umístil Vojta Pekárna. Získali diplom a věcnou cenu. Všichni hráli s nadšením, tak si tuto činnost asi ještě zopaku…

Zobrazit celý článek


10.02.2020

Od listopadu do začátku února letošního školního roku probíhalo na naší škole školní kolo chemické olympiády. Žáci 9. ročníků řešili 3 její části: teoretickou, praktickou část a kontrolní test.Praktickou část žáci řešili v chemickém kroužku vždy v pondělí. Teoretickou část zpracovávali doma za pomoci chemické literatury. Vědomosti čerpali také z internetu. Kontrolní test vypracovávali  3. 2. 2020…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Tma přede mnou, tma za mnou

12.11.2018 07:39

Dne 6. 11.  2018 se třída 6.A zúčastnila na děčínském zámku programu: Tma přede mnou, tma za mnou.  Tento program je pořádán dobrovolníky, kteří nám ukázali, co musí lidé, kteří jsou nevidomí všechno zvládnout.

Obyčejné věci, které jsou pro nás samozřejmostí, jsou často pro nevidomé nepřekonatelnou překážkou. Na zámku jsme se rozdělili do skupinek, každá skupinka měla jinak zaměřené úkoly.

U prvního úkolu jsme si vyzkoušeli nalít vodu do hrnečku, nést jídlo. U druhého úkolu nás čekalo Braillovo písmo, každý si napsal své jméno na stroji upraveném pro psaní tímto písmem. U třetího stanoviště jsme si zkoušeli hry pro nevidomé speciálně upravené  - piškvorky, hrací karty, kostky, dva obrázky, kde jsme vyhledávali rozdíly. A nakonec u posledního jsme dostali hůl (pomůcka pro nevidomé, sloužící k orientaci v prostoru) a přecházeli jsme překážky.

Všem se program líbil, dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a příště, až potkáme nevidomého člověka, jistě už budeme vědět, jak mu pomoci.

Třídní učitelka 6.A  - Ing. Blanka Ihnátová + asistent David Michálek

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu