Základní škola a mateřská škola Děčín III08.04.2020

Zápisy do základních škol se budou konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole Vzhledem k epidemii nemoci COVID-19 byl změněn obvyklý systém zápisu dětí do 1. tříd základních škol. Nově ředitelé základních škol v Děčíně stanovili termín zápisu na dobu od 14.04.2020 do 30.04.2020. Na základě doporučení MŠMT se zápis bude konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve ško…

Zobrazit celý článek


24.03.2020

Samostudium naleznete na níže uvedených odkazech: 1. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.a/ 1. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.b/ 1. C https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.c/ 2. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.a/ 2. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.b/ 3. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.a/ 3. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.b/ 4. A https://brezovk…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Tma přede mnou, tma za mnou

12.11.2018 07:39

Dne 6. 11.  2018 se třída 6.A zúčastnila na děčínském zámku programu: Tma přede mnou, tma za mnou.  Tento program je pořádán dobrovolníky, kteří nám ukázali, co musí lidé, kteří jsou nevidomí všechno zvládnout.

Obyčejné věci, které jsou pro nás samozřejmostí, jsou často pro nevidomé nepřekonatelnou překážkou. Na zámku jsme se rozdělili do skupinek, každá skupinka měla jinak zaměřené úkoly.

U prvního úkolu jsme si vyzkoušeli nalít vodu do hrnečku, nést jídlo. U druhého úkolu nás čekalo Braillovo písmo, každý si napsal své jméno na stroji upraveném pro psaní tímto písmem. U třetího stanoviště jsme si zkoušeli hry pro nevidomé speciálně upravené  - piškvorky, hrací karty, kostky, dva obrázky, kde jsme vyhledávali rozdíly. A nakonec u posledního jsme dostali hůl (pomůcka pro nevidomé, sloužící k orientaci v prostoru) a přecházeli jsme překážky.

Všem se program líbil, dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a příště, až potkáme nevidomého člověka, jistě už budeme vědět, jak mu pomoci.

Třídní učitelka 6.A  - Ing. Blanka Ihnátová + asistent David Michálek

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu