Základní škola a mateřská škola Děčín III14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


02.09.2019

  SPORTUJ VE ŠKOLE „Sportuj ve škole“ má bavit děti pohybem. Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají zdarma jednou  týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem. Hodiny pro  Vaše děti budou v těchto termínech: Pondělí od 14.00 do 14.45 hodin…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Tma přede mnou, tma za mnou

12.11.2018 07:39

Dne 6. 11.  2018 se třída 6.A zúčastnila na děčínském zámku programu: Tma přede mnou, tma za mnou.  Tento program je pořádán dobrovolníky, kteří nám ukázali, co musí lidé, kteří jsou nevidomí všechno zvládnout.

Obyčejné věci, které jsou pro nás samozřejmostí, jsou často pro nevidomé nepřekonatelnou překážkou. Na zámku jsme se rozdělili do skupinek, každá skupinka měla jinak zaměřené úkoly.

U prvního úkolu jsme si vyzkoušeli nalít vodu do hrnečku, nést jídlo. U druhého úkolu nás čekalo Braillovo písmo, každý si napsal své jméno na stroji upraveném pro psaní tímto písmem. U třetího stanoviště jsme si zkoušeli hry pro nevidomé speciálně upravené  - piškvorky, hrací karty, kostky, dva obrázky, kde jsme vyhledávali rozdíly. A nakonec u posledního jsme dostali hůl (pomůcka pro nevidomé, sloužící k orientaci v prostoru) a přecházeli jsme překážky.

Všem se program líbil, dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a příště, až potkáme nevidomého člověka, jistě už budeme vědět, jak mu pomoci.

Třídní učitelka 6.A  - Ing. Blanka Ihnátová + asistent David Michálek

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu