Základní škola a mateřská škola Děčín III11.02.2020

Nepříznivé počasí posledních dní nám neumožňuje chodit na vycházky a proto jsme jedno odpoledne nahradili jinou pohybovou aktivitou. Zahráli jsme si ve školní družině KUŽELKY. Každý měl dva pokusy. Vítězkou se stala Eliška Perská, druhé místo obsadil Pavel Hypša a na třetím místě se umístil Vojta Pekárna. Získali diplom a věcnou cenu. Všichni hráli s nadšením, tak si tuto činnost asi ještě zopaku…

Zobrazit celý článek


10.02.2020

Od listopadu do začátku února letošního školního roku probíhalo na naší škole školní kolo chemické olympiády. Žáci 9. ročníků řešili 3 její části: teoretickou, praktickou část a kontrolní test.Praktickou část žáci řešili v chemickém kroužku vždy v pondělí. Teoretickou část zpracovávali doma za pomoci chemické literatury. Vědomosti čerpali také z internetu. Kontrolní test vypracovávali  3. 2. 2020…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Úklid PP Nebočady

12.11.2018 08:00

Dne 10. 11. 2018 byli žáci z Biologického kroužku pomáhat zdejším členům ochranářských spolků s úklidem odpadu v okolí PP Nebočadský luh. Jedná se již o druhý letošní úklid. První byl proveden na jaře v rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Po půl roce od prvního úklidu jsme zde objevili opět neuvěřitelné množství odpadu. V žebříčku vedly plastové lahve a jiné plastové výrobky (nebo jejich části), dále jsme zde nalezli 2 pneumatiky, nárazník od automobilu, starou obuv atd. a to na úseku dlouhém pouhých 700 m.

Po úklidu byl pro žáky připraven výklad o živočiších, kteří se nacházejí v okolí. Aby žákům nebyla zima, mohli se občerstvit horkým čajem. Během výkladu se seznámili s živočichy jako je ledňáček říční, racek chechtavý, slípka zelenonohá, veverka obecná a úhoř říční. Všechny živočichy si žáci mohli prohlédnout díky vycpaninám, které zde byly pro ně připravené. Jako nečekaný bonus byla k vidění nutrie říční, kterou ochránci nalezli čerstvě sraženou na silnici, ze které ji odstranili a vzali s sebou k preparaci. Dále všichni účastníci obdrželi informační leták o monitoringu veverek v ČR a leták s návodem, co dělat, když někde najdou zraněné zvíře.

Všem účastníkům akce děkuji za účast a obětování svého volného času pro dobrou věc, stejně tak děkuji zaměstnancům ochranářských spolků za jejich ochotu připravit doprovodný program pro žáky.

Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu