Základní škola a mateřská škola Děčín III01.07.2020

Od 1. 7. 2020 jsou spuštěny nové webové stránky základní školy https://www.zsamsbrezova.cz Nové stránky má i naše mateřská škola https://www.msrakovnicka.cz/

Zobrazit celý článek


30.06.2020

Nepředaná vysvědčení si můžete převzít v kanceláři školy do 31. 7. každé pondělí a středu v čase 9 - 11 hodin. Nevyzvednutá vysvědčení budou žákům předány při návratu do školy.

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Úklid PP Nebočady

12.11.2018 08:00

Dne 10. 11. 2018 byli žáci z Biologického kroužku pomáhat zdejším členům ochranářských spolků s úklidem odpadu v okolí PP Nebočadský luh. Jedná se již o druhý letošní úklid. První byl proveden na jaře v rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Po půl roce od prvního úklidu jsme zde objevili opět neuvěřitelné množství odpadu. V žebříčku vedly plastové lahve a jiné plastové výrobky (nebo jejich části), dále jsme zde nalezli 2 pneumatiky, nárazník od automobilu, starou obuv atd. a to na úseku dlouhém pouhých 700 m.

Po úklidu byl pro žáky připraven výklad o živočiších, kteří se nacházejí v okolí. Aby žákům nebyla zima, mohli se občerstvit horkým čajem. Během výkladu se seznámili s živočichy jako je ledňáček říční, racek chechtavý, slípka zelenonohá, veverka obecná a úhoř říční. Všechny živočichy si žáci mohli prohlédnout díky vycpaninám, které zde byly pro ně připravené. Jako nečekaný bonus byla k vidění nutrie říční, kterou ochránci nalezli čerstvě sraženou na silnici, ze které ji odstranili a vzali s sebou k preparaci. Dále všichni účastníci obdrželi informační leták o monitoringu veverek v ČR a leták s návodem, co dělat, když někde najdou zraněné zvíře.

Všem účastníkům akce děkuji za účast a obětování svého volného času pro dobrou věc, stejně tak děkuji zaměstnancům ochranářských spolků za jejich ochotu připravit doprovodný program pro žáky.

Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu