Základní škola a mateřská škola Děčín III14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


02.09.2019

  SPORTUJ VE ŠKOLE „Sportuj ve škole“ má bavit děti pohybem. Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají zdarma jednou  týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem. Hodiny pro  Vaše děti budou v těchto termínech: Pondělí od 14.00 do 14.45 hodin…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Velká Británie, den čtvrtý-Tintagel Castle, Jamaica Inn

15.10.2015 21:30

Dnes děti čekal poslední školní den v Británii. V závěru byli všichni žáci oceněni výstupními certifikáty, přičemž z každé skupiny byli vybráni tři nejlepší, kteří obdrželi zvláštní ohodnocení za aktivitu a výbornou úroveň anglického jazyka. Jsou jimi: Anička Nguyenová, Lenka Benešová a Valdemar Pospíšil ze sedmého ročníku, za osmý ročník Míša Zelenický, Adam Kafka, Šárka Neumannová, Bára Vilímková a Aneta Astrová, za devátý ročník byla oceněna Tereza Miškovská (žáci nebyli rozděleni do skupin dle ročníků, ale dle dosažené úrovně). Bylo zřejmé, že z práce, kterou odvedli ve škole, měli žáci dobrý pocit a zdají se být motivováni do dalšího studia, což nám dělá obrovskou radost. Zvláště potom když jsme z jejich úst zaslechli také slova chvály na to, jak jsme je připravili. Následoval výlet na zříceninu hradu Tintagel, který se majestátně tyčí na útesech nad Atlantským oceánem. Výhled i dojem byl zcela nepopsatelný a dechberoucí. Nakonec jsme navštívili hotel Jamaica Inn, kde se měl odehrávat Hitchcockův příběh Ptáci. Není tedy divu, že se o něm říká, že tu straší. Kdo chtěl, mohl se zde občerstvit dortíkem, nebo tradičním Cornish Pastry, což je plněná kapsa z listového těsta, která byla odedávna hlavním jídlem místních horníků. Do rodin jsme se dnes vrátili o hodinu dříve, abychom si stihli zabalit a připravit se na poslední vyčerpávající cestu do Londýna a následný přejezd no našich vlastních domovů, kam se všichni již velmi těšíme. Zítřejší odjezd je plánován již na pátou hodinu ranní. A v sobotu všichni zdárně nashledanou :)

Mgr. Jana Adéeová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu