Základní škola a mateřská škola Děčín III14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


02.09.2019

  SPORTUJ VE ŠKOLE „Sportuj ve škole“ má bavit děti pohybem. Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají zdarma jednou  týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem. Hodiny pro  Vaše děti budou v těchto termínech: Pondělí od 14.00 do 14.45 hodin…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Vítání ptačího zpěvu

04.05.2016 12:43

V neděli 1. 5. 2016 se členové biologického kroužku zúčastnili v Zoo Ústí nad Labem akce Vítání ptačího zpěvu, kterou pořádá Český svaz ornitologický ve spolupráci se Zoo Ústí nad Labem a Muzeem města Ústí nad Labem. Akce probíhala v brzkých ranních hodinách, kdy jsou ptáci nejaktivnější a je tak možno pozorovat nejvíce druhů. Do sítí, které byly připraveny na chytání ptáků, se dostalo několik různých druhů pěvců. Chycení ptáci byli pak ze sítí vyproštěni a okroužkováni ornitologem, který ke všemu podával odborný výklad. Žáci tak mohli pozorovat z bezprostřední blízkosti druhy, jako jsou vrabec domácí (samec i samice), pěnice pokřovní, pěnice černohlavá (samec i samice), drozd zpěvný, sýkora koňadra nebo červenka obecná. Po okroužkování a zaznamenání si potřebných dat bylo žákům umožněno ptáka vypustit zpět do volné přírody z vlastní ruky. Pro účastníky byly dále připraveny zdarma různé materiály, jako např. časopisy vydávané ČSO aj. Po ukázce odchytu a kroužkování ptáků následovala procházka po zoo, při které průvodce celou akcí upozorňoval na různé druhy ptáků, které určoval podle zpěvu. Poté následovala procházka po zoo s programem, připraveným od vyučujícího. Žáci byli formou pracovních listů blíže seznámeni s šelmami, které zoo chová, k ostatním zvířatům jim pak byl podán výklad se zajímavostmi z jejich života. V horní části zoo se pak konala ukázka množství druhů dravých ptáků, kterou zorganizovala zoologická zahrada v souvislosti s vítáním ptačího zpěvu. Byly zde předváděny letové schopnosti dravců a vše bylo doprovázeno komentářem. V závěru se mohli žáci i s některým z dravců nechat vyfotit. Děkuji všem žákům, že se i přes velmi brzké vstávání této akce zúčastnili a budu se těšit opět příští rok.

Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu