Základní škola a mateřská škola Děčín III14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


02.09.2019

  SPORTUJ VE ŠKOLE „Sportuj ve škole“ má bavit děti pohybem. Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají zdarma jednou  týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem. Hodiny pro  Vaše děti budou v těchto termínech: Pondělí od 14.00 do 14.45 hodin…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Výlet na kozí farmu očima žákyně třetí třídy

Ve čtvrtek 18. 6. vyjely třetí třídy na výlet na kozí farmu. Když jsme přijeli, přivítali nás dva psi ( Níl a Šaka). Na farmě měli krávu Julču, kobylu Lady, kozy, slepice, kohouta a kachňátka. Jako první jsme dojili krávu. Pak jsme se rozdělili na dvě skupiny, první skupina šla na půdu poznávat věci, které potřebuje každý farmář a kreslit obrázek, druhá skupina zkoušela dojit kozy. Ochutnali jsme čerstvé kozí a kravské mléko. Po dojení jsme měli svačinu, kterou jsme jedli venku u ohniště. Po svačině nám pán vyprávěl o historii Merboltic. Nakonec jsme šli vyhnat zvířata na pastvu. Než jsme odjeli domů, mohli jsme si koupit sýr, který na farmě vyrábí. Rozloučili jsme se se zvířaty a farmou a jeli jsme dom. Výlet se nám všem moc líbil. Anežka Klikarová, 3. A

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu