Základní škola a mateřská škola Děčín III11.02.2020

Nepříznivé počasí posledních dní nám neumožňuje chodit na vycházky a proto jsme jedno odpoledne nahradili jinou pohybovou aktivitou. Zahráli jsme si ve školní družině KUŽELKY. Každý měl dva pokusy. Vítězkou se stala Eliška Perská, druhé místo obsadil Pavel Hypša a na třetím místě se umístil Vojta Pekárna. Získali diplom a věcnou cenu. Všichni hráli s nadšením, tak si tuto činnost asi ještě zopaku…

Zobrazit celý článek


10.02.2020

Od listopadu do začátku února letošního školního roku probíhalo na naší škole školní kolo chemické olympiády. Žáci 9. ročníků řešili 3 její části: teoretickou, praktickou část a kontrolní test.Praktickou část žáci řešili v chemickém kroužku vždy v pondělí. Teoretickou část zpracovávali doma za pomoci chemické literatury. Vědomosti čerpali také z internetu. Kontrolní test vypracovávali  3. 2. 2020…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Vyvěšování ptačích budek na Mariánské louce

25.03.2019 09:30

V neděli 24. 3. 2019 se členové Biologického kroužku účastnili vyvěšování ptačích budek v oblasti zámeckého parku na Mariánské louce. Na úvod byli žáci seznámeni s výrobou ptačích budek – s důležitostí velikosti vletového otvoru dovnitř budky a jejím celkovým zpracováním pro pohodlnou údržbu a maximální životnost. Poté následovalo vlastní vyvěšování. Každý žák dostal jednu ptačí budku, kterou pak podával ornitologovi panu Miroslavu Půlpánovi k přibití na kmen stromu. Po vyvěšení si každý žák, který se nebál výšek, vyzkoušel otevření budky ze žebříku. Na vybrané stromy bylo celkem rozmístěno 9 očíslovaných budek. Milým překvapením bylo, že jednu budku začali bezprostředně po vyvěšení obývat první ptáci – nejprve si ji prohlížel brhlík lesní, nakonec si do ní začaly nosit první snítka trávy sýkory modřinky. Vyvěšením budek ale práce žáků nekončí, jejich úkolem nyní bude budky sledovat a zjistit, jací ptáci je obsadili. Každou zimu budou také budky čistit, aby v nich mohli ptáci další rok opět zahnízdit.

Na závěr bych rád poděkoval všem žákům a žákyním z Biologického kroužku za účast. Rovněž děkuji bývalým členům kroužku, kteří se na akcích pro přírodu účastní i přes to, že již navštěvují střední školu a největší dík patří panu Miroslavu Půlpánovi, který tuto akci pro žáky zajistil.

Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu