Základní škola a mateřská škola Děčín III01.07.2020

Od 1. 7. 2020 jsou spuštěny nové webové stránky základní školy https://www.zsamsbrezova.cz Nové stránky má i naše mateřská škola https://www.msrakovnicka.cz/

Zobrazit celý článek


30.06.2020

Nepředaná vysvědčení si můžete převzít v kanceláři školy do 31. 7. každé pondělí a středu v čase 9 - 11 hodin. Nevyzvednutá vysvědčení budou žákům předány při návratu do školy.

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Vyvěšování ptačích budek na Mariánské louce

25.03.2019 09:30

V neděli 24. 3. 2019 se členové Biologického kroužku účastnili vyvěšování ptačích budek v oblasti zámeckého parku na Mariánské louce. Na úvod byli žáci seznámeni s výrobou ptačích budek – s důležitostí velikosti vletového otvoru dovnitř budky a jejím celkovým zpracováním pro pohodlnou údržbu a maximální životnost. Poté následovalo vlastní vyvěšování. Každý žák dostal jednu ptačí budku, kterou pak podával ornitologovi panu Miroslavu Půlpánovi k přibití na kmen stromu. Po vyvěšení si každý žák, který se nebál výšek, vyzkoušel otevření budky ze žebříku. Na vybrané stromy bylo celkem rozmístěno 9 očíslovaných budek. Milým překvapením bylo, že jednu budku začali bezprostředně po vyvěšení obývat první ptáci – nejprve si ji prohlížel brhlík lesní, nakonec si do ní začaly nosit první snítka trávy sýkory modřinky. Vyvěšením budek ale práce žáků nekončí, jejich úkolem nyní bude budky sledovat a zjistit, jací ptáci je obsadili. Každou zimu budou také budky čistit, aby v nich mohli ptáci další rok opět zahnízdit.

Na závěr bych rád poděkoval všem žákům a žákyním z Biologického kroužku za účast. Rovněž děkuji bývalým členům kroužku, kteří se na akcích pro přírodu účastní i přes to, že již navštěvují střední školu a největší dík patří panu Miroslavu Půlpánovi, který tuto akci pro žáky zajistil.

Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu