Základní škola a mateřská škola Děčín III16.09.2019

Vážení rodiče,v softwaru Bakaláři se vyskytla chyba, kterou nelze odstranit ani ze záloh. Na odstranění chyby se pracuje. vedení školy

Zobrazit celý článek


14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Vyvěšování ptačích budek na Mariánské louce

25.03.2019 09:30

V neděli 24. 3. 2019 se členové Biologického kroužku účastnili vyvěšování ptačích budek v oblasti zámeckého parku na Mariánské louce. Na úvod byli žáci seznámeni s výrobou ptačích budek – s důležitostí velikosti vletového otvoru dovnitř budky a jejím celkovým zpracováním pro pohodlnou údržbu a maximální životnost. Poté následovalo vlastní vyvěšování. Každý žák dostal jednu ptačí budku, kterou pak podával ornitologovi panu Miroslavu Půlpánovi k přibití na kmen stromu. Po vyvěšení si každý žák, který se nebál výšek, vyzkoušel otevření budky ze žebříku. Na vybrané stromy bylo celkem rozmístěno 9 očíslovaných budek. Milým překvapením bylo, že jednu budku začali bezprostředně po vyvěšení obývat první ptáci – nejprve si ji prohlížel brhlík lesní, nakonec si do ní začaly nosit první snítka trávy sýkory modřinky. Vyvěšením budek ale práce žáků nekončí, jejich úkolem nyní bude budky sledovat a zjistit, jací ptáci je obsadili. Každou zimu budou také budky čistit, aby v nich mohli ptáci další rok opět zahnízdit.

Na závěr bych rád poděkoval všem žákům a žákyním z Biologického kroužku za účast. Rovněž děkuji bývalým členům kroužku, kteří se na akcích pro přírodu účastní i přes to, že již navštěvují střední školu a největší dík patří panu Miroslavu Půlpánovi, který tuto akci pro žáky zajistil.

Mgr. Lukáš Bartoň

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu