Základní škola a mateřská škola Děčín III27.05.2020

Platby za měsíce březen, duben, květen a červen 2020 Vám budou vráceny během letních prázdnin. vedení školy

Zobrazit celý článek


13.05.2020

Vážení rodiče, těší nás Váš zájem o naši školu. Dle Opatření MŠMT proběhl zápis k poviné školní docházce pro školní rok 2020/2021 na naší základní škole bez osobní přítomnosti dětí v období od 14. 4. do 30. 4. 2020. Na základě výsledku zápisu jsme se rozhodli přijmout všechny děti (i nespádové), u nichž jste projevili zájem a zapsali je k nám. Seznam dětí (pod registračními čísly) přijatých k z…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Zdymadla Střekov

13.11.2018 08:01

Dne 7. 11. se žáci 8.A a 8.B zúčastnili exkurze do Střekova na Masarykovo zdymadlo. Během exkurze se žáci nejprve seznámili s historií tohoto stavebního díla prostřednictvím krátkého filmu, poté si prohlédli technické zázemí zdymadel a byl jim vysvětlen i význam stavby. Dále jim byl představen rybí přechod sloužící k migraci ryb. U rybího přechodu se nachází místnost s okny zasazenými pod úroveň hladiny vody protékající přechodem, skrze ně lze pak pozorovat migrující ryby.

V druhé části exkurze žáci navštívili hydroelektrárnu, kde jim byla představena operační místnost a způsob ovládání elektrárny, následně se přesunuli k vlastní turbíně nacházející se ve spodní části elektrárny. Mnozí žáci vyjádřili údiv nad složitostí technické části stavby. Pro jiné byl největší zážitek v nejvyšší části zdymadel. Místnost zde měla podlahu tvořenou pouze latěmi, mezi kterými byly místy necelý centimetr velké mezery. Žáci tak viděli pod nimi protékající vodu z výšky kolem 14 metrů.

Celkově vyšel výlet na jedničku, počasí přálo a žáci si užili exkurzi v místě, kam by se sami možná ani nepodívali.

Mgr. Lukáš Bartoň, Mgr. Michal Pazderka

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu