Základní škola a mateřská škola Děčín III16.09.2019

Vážení rodiče,v softwaru Bakaláři se vyskytla chyba, kterou nelze odstranit ani ze záloh. Na odstranění chyby se pracuje. vedení školy

Zobrazit celý článek


14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Zkus to sám

02.11.2017 12:49

Ve středu 1. 11. 2017 navštívili žáci obou devítek Střední školu lodní dopravy a technických řemesel na Dělnické ulici. Exkurze měla motivační název „Zkus to sám“. V současné době škola svou velikostí, naplněností a oborovou skladbou odpovídá ekonomicky dobře fungující organizaci. Zaměření školy ve tříletých strojírenských učebních oborech (Strojní mechanik, Nástrojař, Obráběč kovů) má exkluzivitu v jižní části děčínského okresu. Nejbližší zařízení se stejnou strukturou výuky strojírenských oborů je ve Varnsdorfu a v Teplicích. Pro obor Lodník je škola jedinečná nejen v ČR, ale v celém východním bloku EU. Studují zde proto i první zahraniční žáci (Slovensko). Obory zaměřené na stavebnictví (Zedník, Instalatér, Klempíř) jsou dlouhodobě intenzivně požadovány trhem práce. Škola je zároveň i speciálním školským zařízením, jehož některé obory vzdělání (Stravovací a ubytovací služby, Malířské, lakýrnické a natěračské práce, Zednické práce, Klempířské práce ve stavebnictví, Strojírenské práce) jsou určené pro žáky s dokončenou povinnou školní docházkou v nižších ročnících ZŠ. Hned po příchodu do areálu školy se nás ujali žáci školy, rozdělili děti do skupinek a postupně jsme prošli některé dílny a učebny školy. Pod vedením mistrů odborného výcviku všichni vyzkoušeli pomocí ruční raznice razit čísla a písmena do hliníkového kolečka, ručně řezali závity do měkkého materiálu, z gumy vysekli obrazec, na soustruhu si vyrobili plastové kolečko. Asi nejzajímavější byla ukázka cvičné lodi, kterou škola zakoupila již v roce 1978. Naši žáci si ji celou prošli a na 4 stanovištích plnili různé úkoly – učili se vázat lodní uzly. Pozitivní ohlasy žáků svědčí o tom, že se jim exkurze líbila. Teď je na nich, jaké školy a obory si po skončení 9. třídy zvolí.

I. Košková

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu