Základní škola a mateřská škola Děčín III03.04.2020

Zápisy do základních škol se budou konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole Vzhledem k epidemii nemoci COVID-19 byl změněn obvyklý systém zápisu dětí do 1. tříd základních škol. Nově ředitelé základních škol v Děčíně stanovili termín zápisu na dobu od 14.04.2020 do 30.04.2020. Na základě doporučení MŠMT se zápis bude konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve ško…

Zobrazit celý článek


24.03.2020

Samostudium naleznete na níže uvedených odkazech: 1. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.a/ 1. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.b/ 1. C https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.c/ 2. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.a/ 2. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.b/ 3. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.a/ 3. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.b/ 4. A https://brezovk…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Sovičky

Poznávání cizích kultur
Neleníme a vyrážíme do světa. V rámci celého týdne se tak seznamujeme s nejrůznějšími zvyky a tradicemi cizích kultur. V Grónsku jsme s eskymáky chytali ryby a stavěli iglú, v Africe jsme nahlédli do slaměných chýší a seznámili se s některými místními tanci a hudbou, v Asii si vytvořili vějíř a abychom mezi místní lépe zapadli, vyzkoušeli jsme si jíst hůlkami a psát jejich písmem. Děti byly z cestování nadšené, a tak se už těšíme na další výpravy za zábavou a objevováním.
Zimní olympiáda
I bez bílé pokrývky si Sovičky nenechaly ujít zábavu při zimní olympiádě. Povídali jsme si o zimních sportech, seznámili se s krasobruslením, vyzkoušeli si lední hokej. Poznáme olympijské kruhy, slavnostní zapalování ohně a nevynechali jsme ani olympijskou hymnu. Zasoutěžili jsme si, zasportovali a olympiádu si pěkně užili. 
Zdravý týden u Soviček
Během tohoto týdne jsme si s dětmi povídali o tom, co našemu tělu prospívá a co mu naopak škodí. Nezapomněli jsme ani na tělo jako takové - i s ním jsme se řádně seznámili. Poznávali jsme jeho části, ukázali si, jak fungují některé orgány. Děti toto téma velmi nadchlo a s chutí se pouštěly do všech her a aktivit.
Lednové hrátky u Soviček
Během zimy neleníme, dál společně dovádíme a objevujeme svět kolem nás. Zkoumáme, co vykreslí led a mráz, vytváříme semínkové cukroví pro ptáčky, procvičujeme svá tělíčka i hlavičky a hrajeme si s kamarády.
Vzdělávací koncert "Čarovná pastelka"
S dětmi jsme se vydali do městského divadla, abychom spolu s Čarovnou pastelkou procestovali svět a poznali jeho zákoutí v doprovodu hravé animace a živé hudby.
Sněhuláčci u Soviček
Že letošní zima se sněhem nakládá velice poskrovnu, toho už jsme si všimli. Děti ze Soviček se tím ale rozhodně nenechají od správných zimních radovánek odradit. Když nenapadly opravdové sněhové vločky, vystříhali jsme si je z papíru, a když nemáme sníh na koulení sněhuláků, tak si také poradíme po svém!
Den plný radosti a úsměvů
Děti ze Soviček kolem sebe rády rozdávají radost, a tak ještě než se doma pustí do úklidu pokojíčku a čekání na Ježíška, vyrazily se třídou do ulic popřát lidem hezké svátky. Děti přály krásné Vánoce a rozdávaly drobné vánoční výrobky, kterými všechny obdarované velmi potěšily.
1 2 3 4

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu