Základní škola a mateřská škola Děčín III01.07.2020

Od 1. 7. 2020 jsou spuštěny nové webové stránky základní školy https://www.zsamsbrezova.cz Nové stránky má i naše mateřská škola https://www.msrakovnicka.cz/

Zobrazit celý článek


30.06.2020

Nepředaná vysvědčení si můžete převzít v kanceláři školy do 31. 7. každé pondělí a středu v čase 9 - 11 hodin. Nevyzvednutá vysvědčení budou žákům předány při návratu do školy.

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Sovičky

Květnové hrátky za školkovými vrátky
V květnu jsme se s dětmi věnovali poznávání okolního světa - světa přírody i světa dospělých. Prozkoumávali jsme zahrádku, zkoumali drobný hmyz i květiny. Seznámili jsme se s povoláním, se zaměstnáním dospělých lidí, rodičů. A hlavně jsme se radovali z opětovného setkání, hráli jsme si, povídali a užívali si společné chvíle.
Pozdravy k Vám posíláme, aktivity přikládáme
Naše milé dětičky Sovičky. Díky smutné situaci, která vklouzla mezi nás, nejsme spolu v přímém kontaktu. Věřte, že nám opravdu moc chybí Vaše štěbetání, legrácky, otázky i ,,lumpačení", chybí nám s vámi možnost pomazlení. Až se uvidíme, vše společně doženeme. A protože víme, že  v oblasti učení a nových věcí poznávání jste opravdu akční, připravily jsme pro Vás několik aktivit, které si spolu s Vašimi rodiči můžete splnit i doma. Není to nic povinného, jen nabídka, která je dobrovolná. Milí
Poznávání cizích kultur
Neleníme a vyrážíme do světa. V rámci celého týdne se tak seznamujeme s nejrůznějšími zvyky a tradicemi cizích kultur. V Grónsku jsme s eskymáky chytali ryby a stavěli iglú, v Africe jsme nahlédli do slaměných chýší a seznámili se s některými místními tanci a hudbou, v Asii si vytvořili vějíř a abychom mezi místní lépe zapadli, vyzkoušeli jsme si jíst hůlkami a psát jejich písmem. Děti byly z cestování nadšené, a tak se už těšíme na další výpravy za zábavou a objevováním.
Zimní olympiáda
I bez bílé pokrývky si Sovičky nenechaly ujít zábavu při zimní olympiádě. Povídali jsme si o zimních sportech, seznámili se s krasobruslením, vyzkoušeli si lední hokej. Poznáme olympijské kruhy, slavnostní zapalování ohně a nevynechali jsme ani olympijskou hymnu. Zasoutěžili jsme si, zasportovali a olympiádu si pěkně užili. 
Zdravý týden u Soviček
Během tohoto týdne jsme si s dětmi povídali o tom, co našemu tělu prospívá a co mu naopak škodí. Nezapomněli jsme ani na tělo jako takové - i s ním jsme se řádně seznámili. Poznávali jsme jeho části, ukázali si, jak fungují některé orgány. Děti toto téma velmi nadchlo a s chutí se pouštěly do všech her a aktivit.
Lednové hrátky u Soviček
Během zimy neleníme, dál společně dovádíme a objevujeme svět kolem nás. Zkoumáme, co vykreslí led a mráz, vytváříme semínkové cukroví pro ptáčky, procvičujeme svá tělíčka i hlavičky a hrajeme si s kamarády.
Vzdělávací koncert "Čarovná pastelka"
S dětmi jsme se vydali do městského divadla, abychom spolu s Čarovnou pastelkou procestovali svět a poznali jeho zákoutí v doprovodu hravé animace a živé hudby.
1 2 3 4

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu