Základní škola a mateřská škola Děčín III20.11.2019

Žáci 2. stupně zamíří v červnu se školou v přírodě na Milevsko V červnu letošního školního roku organizujeme pro žáky 2. stupně školu v přírodě. Po zjištění zájmu ze strany rodičů o tuto akci jsme oslovili agenturu CK Topinka, která nám školu v přírodě zorganizuje. ŠvP proběhne v termínu 8. – 12. června 2020 a uskuteční se v rekreačním středisku Růžená (https://www.tabory.cz/ruzena.html). Cena Šv…

Zobrazit celý článek


20.11.2019

Dne 18. 11. 2019 se žáci 9.A zúčastnili exkurze v Zoo Ústí nad Labem, kde se seznámili v rámci volby povolání s profesemi, které se podílejí na chodu a činnosti zoologické zahrady. Formou presentace byly žákům nejprve představeny funkce zoologické zahrady jako takové, dále měli žáci odvodit z fotografií v presentaci, jaká zaměstnaní najdou v zoo uplatnění. Obory jako zoolog, veterinář, chovatel na…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Archiv MŠ Březová 2015/2016

Vodnická stezka
Dne 19. 5. 2016 jsme uskutečnili výlet z nabídky CK Trysk-„Vodnickou stezkou“, která se nachází ve vesničce Brniště u Jablonného v Podještědí. S paní průvodkyní jsme absolvovali naučnou stezku kolem rybníků, kde se nacházely dřevěné cedule s úkoly, které děti plnily a zároveň hledaly skryté víly, rusalky a vodníky. Děti si zblízka prohlédly i rodinky kachen, které měly postavené domečky na vodě a na konci stezky si děti pohladily a nakrmily zvířátka - ovečky a kozy – moc jim chutnala travička a
Výlet na Větruši
Dne 8. 6. 2016 jsme navštívili Ústí nad Labem a jednu z jeho památek Větruši. Do Ústí n/L jsme se dopravili vlakem, dál jsme pokračovali lanovou dráhou na Větruši. Zde jsme se pobavili v zrcadlovém bludišti a orientaci si vyzkoušeli v přírodním labyrintu. Prohlédli si Ústí z výšky, posvačili a pak hurá na vlak a zpět do školky.
Sportovní dopoledne
Na čtvrtek 9. 6. připravila 5. třída ZŠ, pro naše děti „sportovní dopoledne“, které se konalo před budovou ZŠ i v tělocvičně. Děti obdržely kartičky, kde byly vypsané jednotlivé disciplíny, které děti samostatně plnily. Za splnění všech úkolů děti dostaly medaili, balíček dobrot, samolepky a obrázky.
Čarodějnice přiletěly v dubnu
A pršelo, jen se lilo.... a tak jsme tentokrát čarodějnice na zahradě ve školce nepálili, ale vsadili jsme na šikovné ruce rodičů a jejich dětí, na jejich fantazii. „ Čarodějnice“ se slétaly opatrně. Mladé, staré, moderní, s koštětem i bez koštěte. A opět to byly krásné výrobky. Dozajista si při jejich výrobě užili děti i rodiče náramné zábavy. Děkujeme!
Olympiáda MŠ
Každý rok pořádá DDM Březiny Olympiádu mateřských školek. Také letos naši školku reprezentovalo pět chlapců „sportovců“ ze třídy Motýlků. Závodili v běhu na 20m, hodu do dálky a na cíl, skoku z místa do dálky. Konkurence byla veliká, ale i přesto jsme získali druhé místo v hodu do dálky. Povzbudit nás byli maminky našich sportovců a tak se dětem dobře závodilo. Všichni se hodně snažili a za sportovní zápolení získali milou, sladkou odměnu.
Mechanické hračky ve školce
Ve čtvrtek 31. 3. přinesl do naší mateřské školy jeden z tatínků ukázku mechanických hraček. Jednou byl vibrační podavač, kam si děti umístily kuličky, šroubky, malé kostičky a druhý byl H-portál, který se ovládal přes tablet a mobilní telefon. Na něm si děti vozily hlavně malá autíčka. Tatínek navštívil i třídu Motýlků.
Dopravní den
19. 4. se pod záštitou Magistrátu Děčín a Domu dětí a mládeže Děčín konal na atletickém stadionu „Dopravní den“. Děti si zde rozšířily znalosti z oblasti dopravy a prakticky vyzkoušely některé činnosti, jako např. přecházení vozovky, reakce na červenou, první pomoc, důležitost autosedaček apod. Děkujeme organizátorům za přínosnou akci, moc se povedla.
1 2 3 4 5 6

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu