Základní škola a mateřská škola Děčín III20.11.2019

Žáci 2. stupně zamíří v červnu se školou v přírodě na Milevsko V červnu letošního školního roku organizujeme pro žáky 2. stupně školu v přírodě. Po zjištění zájmu ze strany rodičů o tuto akci jsme oslovili agenturu CK Topinka, která nám školu v přírodě zorganizuje. ŠvP proběhne v termínu 8. – 12. června 2020 a uskuteční se v rekreačním středisku Růžená (https://www.tabory.cz/ruzena.html). Cena Šv…

Zobrazit celý článek


20.11.2019

Dne 18. 11. 2019 se žáci 9.A zúčastnili exkurze v Zoo Ústí nad Labem, kde se seznámili v rámci volby povolání s profesemi, které se podílejí na chodu a činnosti zoologické zahrady. Formou presentace byly žákům nejprve představeny funkce zoologické zahrady jako takové, dále měli žáci odvodit z fotografií v presentaci, jaká zaměstnaní najdou v zoo uplatnění. Obory jako zoolog, veterinář, chovatel na…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Akce MŠ Rakovnická 2017/2018

Malování triček v Koťátkách
Na poslední tvoření s rodiči a jejich dětmi jsme se sešli v květnu. Počasí nám přálo a tak jsme tvořili venku na zahradě. Všichni se zapojili a namalovali si krásná trička s kočkami na památku. Zároveň jsme společně oslavili narozeniny Amálky K. a pochutnali si na výborném dortu, který pro nás připravila její maminka.
Výlet Koťátek do Dolního Žlebu
Na závěr školního roku jsme jeli na výlet vláčkem do Dolního Žlebu. Když jsme vystoupili, čekala nás kilometrová cesta za pokladem. Šli jsme podle šipek a plnili jsme jednoduché úkoly - hledali jsme lístečky, různé barvy kytiček, šišky, cestou jsme si i odpočinuli, nasvačili se a pokračovali do cíle. Poklad jsme našli u domečku, kde bydlí, naše kamarádka ze školky, Alenka. Truhla byla plná plyšových kamarádů a každý z nás si jednoho vybral a schoval si ho do baťůžku. Na závěr jsme dostali sladko
Rozloučení se školním rokem
Se školním rokem a se školkou jsme se před prázdninami rozloučili balónkovou párty.
Den Dětí
Den Dětí se v MŠ nesl v duchu moře a pirátů. Sluníčka se tak na celý den proměnila ve velikou pirátskou posádku a pod vedením hlavního pirátského kapitána si den plný her a soutěží velice užila.
Pohádka v muzeu
24. 5. Sluníčka zavítala do muzea, aby se z nich stali herci v pohádce O Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém. Pomohli princi splnit zrádné úkoly a získat princeznu.
Nepořádníček
V týdnech 14. 5. – 25. 5. ke Sluníčkám do školky zavítal skřítek Nepořádníček a dělal jim ve třídě neplechu. Děti se plněním nejrůznějších úkolům, jako například třídění odpadu, všímání si nepořádku ve svém okolí, hledání schovaných hraček, šetření s vodou aj., snažily Nepořádníčkovi ukázat, jak se má správně chovat ve školce i mimo ni.
Den matek
Během oslav Dne maminek na děti ze Sluníček čekala na zahradě spousta zajímavých činností, které zvládají doma maminky. Mohli si vyzkoušet nakupování, věšení prádla, ale i mytí oken nebo přišívání knoflíků. Děti zkoušení aktivit moc bavilo.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu