Základní škola a mateřská škola Děčín III20.11.2019

Žáci 2. stupně zamíří v červnu se školou v přírodě na Milevsko V červnu letošního školního roku organizujeme pro žáky 2. stupně školu v přírodě. Po zjištění zájmu ze strany rodičů o tuto akci jsme oslovili agenturu CK Topinka, která nám školu v přírodě zorganizuje. ŠvP proběhne v termínu 8. – 12. června 2020 a uskuteční se v rekreačním středisku Růžená (https://www.tabory.cz/ruzena.html). Cena Šv…

Zobrazit celý článek


20.11.2019

Dne 18. 11. 2019 se žáci 9.A zúčastnili exkurze v Zoo Ústí nad Labem, kde se seznámili v rámci volby povolání s profesemi, které se podílejí na chodu a činnosti zoologické zahrady. Formou presentace byly žákům nejprve představeny funkce zoologické zahrady jako takové, dále měli žáci odvodit z fotografií v presentaci, jaká zaměstnaní najdou v zoo uplatnění. Obory jako zoolog, veterinář, chovatel na…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Berušky

Berušky na Vodnické stezce
Opět je tu čas výletování. Vypravili jsme se hledat jednoho ztraceného vodníka. Potřeboval zachránit. Cestou jsme viděli kozy a kůzlátka, ovce a jehňátka, krávy pasoucí se na louce. Nahlédli jsme do venkovského zemědělského muzea. Na velikém kopci se spoustou schodů, skoro až v nebi, jsme objevili kostel. Mohli jsme do něj potichu nahlédnout. Našli jsme malinký domeček pro skřítky, co se starají o louku. A pak se to stalo. Ve skále u potoka jsme našli ztraceného vodníka. Zazpívali jsme mu písn
Berušky sbírají úrodu
Od jara se staráme o naši školkovou, beruškovou zahrádku. Dalo nám to spoustu práce. Sluníčko a déšť nám pomáhaly. Skoro každý den jsme rostlinky zalévali a těšili jsme se na první úrodu. A už je ten den tady. Na zahrádce máme krásné, červené a sladké jahody, zdravé ředkvičky a brzy budeme mít i hrášek. Když se nestaráme o zahrádku, chodíme pozorovat přírodu.
Berušky u hasičů
Tento týden si ve školce hrajeme na hasiče. Vyprávíme si o možných nejen letních nebezpečích. Učíme se bezpečně chovat. Dnes jsme se šli k opravdovým hasičům podívat.
Odpoledne s dětmi a rodiči v Beruškách
Jsme rádi, že jsme mohli prožít velmi příjemné, letos už poslední a hlavně tvořivé odpoledne ve školce. Vyráběli jsme lapače snů a malovali jsme na kameny, které nám vyzdobí zahradu školky. Děkujeme všem rodičům, kteří si našli čas.
Výstava obrázků dětí z MŠ
Při příležitosti MDD jsme pro rodiče a širokou veřejnost uspořádali výstavu obrázků našich dětí na plotě MŠ.
Berušky MDD s Matýskem
Kdo je Matýsek? Matýsek je ode dneška náš nový kamarád. Je to loutka a přijel za námi až z Prahy. Byla s ním neuvěřitelná legrace.
Berušky slaví Mezinárodní den dětí
V úterý 4. 6. 2019 prožily děti v naší mateřské škole den plný radosti a smíchu. Paní učitelky a asistentky pedagoga připravily pro děti na vyzdobené zahradě MŠ zábavné dopoledne plné soutěží, sportu, hudby a tance, za což jim patří velké poděkování.
1 2 3 4 5

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu