Základní škola a mateřská škola Děčín III11.02.2020

Nepříznivé počasí posledních dní nám neumožňuje chodit na vycházky a proto jsme jedno odpoledne nahradili jinou pohybovou aktivitou. Zahráli jsme si ve školní družině KUŽELKY. Každý měl dva pokusy. Vítězkou se stala Eliška Perská, druhé místo obsadil Pavel Hypša a na třetím místě se umístil Vojta Pekárna. Získali diplom a věcnou cenu. Všichni hráli s nadšením, tak si tuto činnost asi ještě zopaku…

Zobrazit celý článek


10.02.2020

Od listopadu do začátku února letošního školního roku probíhalo na naší škole školní kolo chemické olympiády. Žáci 9. ročníků řešili 3 její části: teoretickou, praktickou část a kontrolní test.Praktickou část žáci řešili v chemickém kroužku vždy v pondělí. Teoretickou část zpracovávali doma za pomoci chemické literatury. Vědomosti čerpali také z internetu. Kontrolní test vypracovávali  3. 2. 2020…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Koťátka

Výlet na Větruši
V úterý 11. 6. jsme si do školky přinesli baťůžky a jeli jsme na výlet vláčkem do Ústí nad Labem. Krátkou procházkou jsme došli do obchodního centra Fórum a nasedli na lanovku. Někteří se maličko báli, ale nikdo neplakal. Viděli jsme všechno z výšky a bylo to moc zajímavé. Na Větruši jsme navštívili zrcadlový sál, kde jsme zažili spoustu legrace. Potom jsme uviděli překrásné hřiště a bylo jasné, kde si budeme hrát. Byli jsme moc hodní a dostali jsme sladkou odměnu. Když jsme si dostatečně vyhrál
Malujeme trička aneb tvoření s rodiči
Dne 6. 6 jsme se sešli s rodiči a jejich dětmi na poslední tvoření tohoto školního roku. Všichni se ihned pustili do malování a výsledky byly překrásné. Společně jsme malovali, povídali, hráli si a snědli i dobroty, které nám přinesly maminky. Tvořivé odpoledne se nám vydařilo a děkujeme rodičům, že se sešli ve velkém počtu.
Oslava svátku dětí a Matýsek v MŠ
Dne 4. 6. jsme na naší školní zahradě oslavili MDD různými soutěžemi, které pro nás připravily paní učitelk. Když jsme vše splnili, dostali jsme sladkou odměnu a pak jsme si zatančili na písně od Štístka a Poupěnky. Jenže největší zážitek nás teprve čekal! Přijel totiž „Matýsek“ s břichomluvcem Zdenkem Polachem z Prahy. Z představení jsme byli nadšeni a těšíme se, až za námi zase přijede.
Pohádka v MŠ
V pátek 31. 5. k nám přijelo naše oblíbené divadlo Koloběžka s pohádkou „Na návštěvě v Broučkově.“ Pohádka se nám moc líbila a odměnili jsme ji velikým potleskem.
Papoušci a opičky v MŠ
Dne 28. 5. za námi přijel pán, který chová doma spousty papoušků a dokonce i nejmenší opičky na světě. Vyprávěl nám o tom, co vše mají papoušci rádi, čím se živí, co dělají a jak mají velmi ostré silné zobáky, kterými by mohli uklovnout i naše prsty. Moc se nám to líbilo a místo potlesku jsme jim zamávali, protože nemají rádi hluk.
Náš záhonek
Na zahrádce máme veliký truhlík a v něm záhonek. V květnu jsme do něj zaseli ředkvičky, zalévali ho a čekali každý den, až vykouknou lístečky. Konečně jsme se dočkali a ředkvičky jsme asi dva týdny sklízeli a ochutnávali.  Není nad to, vypěstovat si v naší školce vlastní bio zeleninu.
Pohádka ve škoce
Dne 15. dubna k nám přijelo divadlo „Koloběžka“ a zahrálo nám pohádku „Ježibaba Kolobajzna chce být čistotná.“ Představení se nám moc líbilo.
1 2 3 4

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu