Základní škola a mateřská škola Děčín III03.06.2020

Vážení zákonní zástupci,   v souladu s mimořádným opatřením Vlády ČR a MŠMT pro žáky 2. stupně základní školy je od 8. 6. 2020 umožněna osobní přítomnost žáků druhého stupně v základní škole na individuálních, či skupinových konzultacích. Žák je povinen se na konzultace přihlásit za předem stanovených kritérií – viz. dokument "Organizační zajištění provozu ZŠ a MŠ Děčín III, Březová 36/25, pří…

Zobrazit celý článek


02.06.2020

Aktualizace: 2. 6. 2020 Vážení zákonní zástupci, vzhledem k tomu, že nejsme schopni personálně zajistit vznik dalších skupin na 1. stupni, nebude naše škola umožňovat dodatečné zapisování žáků k prezenční výuce do 30. 6. 2020.                                 vedení školy V Děčíně dne 11. 5. 2020 Vážení zákonní zástupci,  v souladu s mimořádným opatřením Vlády ČR a MŠMT pro žáky 1. až …

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Želvičky

Ledové království
V rámci projektu se děti setkávaly se vším zimním. Ve třídě si dokonce postavily sněhovou královnu v naději, že snad přivolá nějakou sněhobílou nadílku. Když se tak ale nestalo, přestaly Želvičky čekat na sníh, který by jim přineslo počasí a ve třídě si formou pokusu vytvořily vlastní. 
Zdravý týden
Děti ze Želviček si během týdne, kdy se věnovaly tématu zdraví, vyzkoušely spoustu aktivit, které jim přiblížily, co zdraví škodí a co mu naopak prospívá. U Želviček už dobře víme, proč je dobré jíst zdravě, nebo proč si například musíme mýt ruce. O ručičkách se pak děti naučily i písničku a nakonec si vyzkoušely všemožné činnosti, které ručičky během dne mohou dělat.
Den plný radosti a úsměvů
Dětičky ze třídy Želvičky vyrážejí před Vánoci do ulic rozdávat radost a úsměvy. Děti maličkostí obdarovávají kolemjdoucí babičky a dědečky a nezapomínají ani popřát krásné Vánoce. Odměnou jsou jim vřelé úsměvy, někdy i slzy radosti. Děti akci hezky prožívaly a moc se jim líbila. :-)
Se světýlkem za Ježíškem
Vyrážíme za Ježíškem! Že to není možné? Inu, to máte asi pravdu. Tak my se projdeme, rozsvítíme světýlka, aby nás bylo dobře vidět a třeba ten Ježíšek přijde za námi. A přišel! Při odpolední akci s rodiči si Želvičky udělaly menší průvod s lampionky s nadějí, že je uvidí Ježíšek, zalíbí se mu a přijde se na ně podívat. Ježíškovi se skutečně světelká moc líbila. Dokonce tak moc, že dětem zanechal dopis, ve kterém je požádal, aby za ním poslaly svá přání. Děti se tak honem vrátily ke školce, kde
Mikuláš ve školce
Na začátku prosince za dětmi do školky přišel speciální host. A nepřišel sám! Mikuláš, čert a andílek si přišli zkontrolovat, jestli jsou děti opravdu hodné jak slíbily už minulý rok a za pěknou říkanku je i sladce odměnili. Děti ze Želviček ale také nenechaly odejít trojici s prázdnou a na památku jim nakreslily obrázky. Na závěr si pak Mikuláš, čert i andílek s dětmi zvesela zatancovali.
Závěrečné bruslení
Želvičky se s koncem podzimu vydaly na svou poslední lekci bruslení. Předvedly, co všechno se zvládly naučit a nechyběla ani sladká odměna za potřebnou snahu. A věřte nevěřte, na malé bruslaře se přišel podívat i medvěd!
Návštěva muzea
Pokračujeme v povídání o zvířátkách a při té příležitosti jsme vyrazili navštívit městské muzeum a jeho výstavu ptactva. Děti výstava velice zaujala, mezi ptáky dokázaly najít i takové, které samy dobře znají. Cestou do školky jsme si udělali vycházku přes město a poznávali jsme, co zajímavého v něm objevíme.  
1 2 3 4 5 6

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu