Základní škola a mateřská škola Děčín III01.07.2020

Od 1. 7. 2020 jsou spuštěny nové webové stránky základní školy https://www.zsamsbrezova.cz Nové stránky má i naše mateřská škola https://www.msrakovnicka.cz/

Zobrazit celý článek


30.06.2020

Nepředaná vysvědčení si můžete převzít v kanceláři školy do 31. 7. každé pondělí a středu v čase 9 - 11 hodin. Nevyzvednutá vysvědčení budou žákům předány při návratu do školy.

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

Projekt Kolumbus

 

 

Další fází projektu, který právě probíhá na naší škole a jsou do něho zapojeni žáci 2. stupně (převážně 6. a 7. B), byla tvorba tajných schránek – tzv. cache. Tato tvorba tajných pokladů je opět rozfázována do několika částí a první z nich již máme za sebou. Společným rozhodnutím žáků bylo rozmístit cache na zajímavých místech v okolí školy, to je na Starém Městě. Celá akce trvala 2 hodiny a odehrávala se za sice zimního, ale slunečného počasí. Podařilo se nám vytvořit 4 tajné schránky a mezi hlavní aktéry celé akce patřil Aleš Rokos ve funkci objevitele vhodných prostor pro uložení cache a také Denisa Struhová (oba ze 7. B), která celou akci dokumentovala. Doprovod a ochranu během cesty poskytoval její pes Scoby, kterého je možno vidět na fotkách. Organizátorem této první části vzniku cache byl Mgr. Ondřej Michálek.

FOTO zde.


...poklady kolem nás a v nás

Naše škola se jako jedna z 15 škol v Ústeckém kraji zapojila do projektu, který je zaměřen na žáky ve věku mezi dvanácti až patnácti lety. Na ty, kteří se zajímají o moderní technologie, ovládají výpočetní techniku, ale nemají vlastní přístup ke specializovaným technologiím. Projekt je určen pro žáky 2. stupně základních škol a jeho cílem je atraktivním způsobem seznámit žáky s využíváním GPS a internetu ve výuce a rozšířit nabídku učebních materiálů a pomůcek ICT. Žáci budou prostřednictvím projektu poznávat svůj kraj a přitom si prohloubí znalosti získané v hodinách dějepisu nebo zeměpisu. A nezůstanou jen v lavicích. Na výuce se budou sami aktivně podílet. Pomocí GPS, internetu a informací z výuky zmapují zajímavost ve svém okolí a za svou třídu nebo školu vytvoří tzv. „tajnou schránku“. Tu umístí do terénu a zároveň na speciální internetové stránky. Projekt potrvá do března 2012, součástí bude celokrajská soutěž o nejlepší vytvořenou „tajnou schránku“, která bude prezentovat aktivity zúčastněných škol. Projekt se oficiálně rozběhne od září 2011. Už nyní ale probíhá tvorba materiálů pro žáky, tvorba internetových stránek a během měsíce května a června by mělo být i školení pro pedagogy, kteří poté informace přenesou na své žáky.

 

       Za naši školu se do projektu zapojil Mgr. Ondřej Michálek a Mgr. Lucie Ulrychová.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu