Základní škola a mateřská škola Děčín III03.04.2020

Zápisy do základních škol se budou konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole Vzhledem k epidemii nemoci COVID-19 byl změněn obvyklý systém zápisu dětí do 1. tříd základních škol. Nově ředitelé základních škol v Děčíně stanovili termín zápisu na dobu od 14.04.2020 do 30.04.2020. Na základě doporučení MŠMT se zápis bude konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve ško…

Zobrazit celý článek


24.03.2020

Samostudium naleznete na níže uvedených odkazech: 1. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.a/ 1. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.b/ 1. C https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.c/ 2. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.a/ 2. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.b/ 3. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.a/ 3. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.b/ 4. A https://brezovk…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

SŠ lodní dopravy a technických řemesel Děčín - 2019

Žáci 9. ročníku navštívili 26.11.2019 „Dny řemesel“na SŠ lodní dopravy a technických řemesel. 

V areálu SŠ si žáci na čtyřech pracovištích v doprovodu studentů SŠ a pod vedením odborných mistrů vyzkoušeli různé činnosti strojírenských oborů – vysekávali podložku z měkkého materiálu, obráběli na soustruhu, vyrazili si svůj monogram do kovu a vyvrtali díru na stojanové vrtačce. 

Na školním plavidle v přístavu Rozbělesy se seznámili s několika druhy uzlů, některé z nich si vyzkoušeli uvázat, házeli lanem na pachole a pokoušeli se nastartovat motor pomocí ručního startéru. Dále si vyzkoušeli některé činnosti oboru instalatér a zednické a malířské práce – pomocí stříhání a sváření upravovali část potrubí pro rozvody vody, uřízli část obkladu, měřili vzdálenost laserem, namalovali obrazec pomocí šablony.

Žáci měli možnost vyzkoušet si na jednotlivých pracovištích činnosti strojírenských oborů a oborů lodník, instalatér, což jim usnadní rozhodování při výběru technických povolání.

Fotogalerie:

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu