Základní škola a mateřská škola Děčín III03.04.2020

Zápisy do základních škol se budou konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole Vzhledem k epidemii nemoci COVID-19 byl změněn obvyklý systém zápisu dětí do 1. tříd základních škol. Nově ředitelé základních škol v Děčíně stanovili termín zápisu na dobu od 14.04.2020 do 30.04.2020. Na základě doporučení MŠMT se zápis bude konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve ško…

Zobrazit celý článek


24.03.2020

Samostudium naleznete na níže uvedených odkazech: 1. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.a/ 1. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.b/ 1. C https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.c/ 2. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.a/ 2. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.b/ 3. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.a/ 3. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.b/ 4. A https://brezovk…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní v Děčíně

Žáci 9. ročníku navštívili v listopadu a v prosinci 2019 postupně obě pracoviště VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní v Děčíně.

Na budově v Děčíně I se seznámili s oborem stavebnictví a provoz a ekonomika dopravy, dále s možnostmi studovat po maturitě na VOŠ. Ve stavební laboratoři si vyzkoušeli třídění kameniva podle velikosti částic.

Na pracovišti na Letné dostali žáci bližší informace o oborech elektrotechnika, strojírenství a technické lyceum. Absolvovali program „Ochutnej průmku“. Rozdělili se do skupin a prošli postupně několik stanovišť, kde jim studenti a vyučující předvedli fyzikální pokusy z akustiky a optiky, ve strojní laboratoři se seznámili s 3D tiskárnou a různými způsoby měření, viděli obrábění frézkou – gravírování, sestavovali elektrické obvody pomocí stavebnice Voltík, zhlédli ukázku programu AutoCAD. Nakonec strávili několik desítek minut sledováním modelové železnice, jejíž provoz řídili sami studenti.

Žáci se tak seznámili s možnostmi studia na této střední škole, mohli zhlédnout a vyzkoušet si některé aktivity, s nimiž se na technických školách budou setkávat. Návštěva školy jim usnadní rozhodování o volbě dalšího studia.

Fotogalerie:

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu