Základní škola a mateřská škola Děčín III03.04.2020

Zápisy do základních škol se budou konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole Vzhledem k epidemii nemoci COVID-19 byl změněn obvyklý systém zápisu dětí do 1. tříd základních škol. Nově ředitelé základních škol v Děčíně stanovili termín zápisu na dobu od 14.04.2020 do 30.04.2020. Na základě doporučení MŠMT se zápis bude konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve ško…

Zobrazit celý článek


24.03.2020

Samostudium naleznete na níže uvedených odkazech: 1. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.a/ 1. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.b/ 1. C https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.c/ 2. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.a/ 2. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.b/ 3. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.a/ 3. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.b/ 4. A https://brezovk…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

PD Doktora se nebojíme - 1.A,B

Prvňáčci se vypravili do Nemocnice Děčín na výukový program „Doktora se nebojíme“.

V úvodu se děti seznámily s lidským tělem, prohlédly si obrázky jednotlivých orgánů lidského těla. Na modelu pak poskládaly všechny orgány na správné místo.

Poté se pokusily zabalit potřebné věci pro případ hospitalizace v nemocnici.

Děti si vyzkoušely průběh lékařské prohlídky. Zjistily, k čemu slouží stetoskop, měření tlaku a odběr krve. Zkusily si namočit sádrový obvaz a čekaly, zda sádra opravdu ztvrdne. Vyzkoušely si funkci kapačky a dýchacího přístroje. Také se seznámily s některými dalšími lékařskými pomůckami.

Na závěr si prohlédly ambulanci a nefrologickou poradnu.

Po návratu do školy pak děti nakreslily obrázky z nemocničního prostředí.

Během tohoto programu se žáci blíže seznámili s činnostmi lékaře pracujícího v nemocnici či odborné ambulanci. Prohlédli si vybavení ordinace, lékařské přístroje a pomůcky na vyšetřování, sami si některé vyzkoušeli. Díky tomu se možná někteří z nich zbavili strachu z návštěvy lékaře.

Fotogalerie:

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu