Základní škola a mateřská škola Děčín III14.09.2019

V pátek 6. 9. 2019 se členové biologického kroužku opět zúčastnili akce „Mezinárodní noc pro netopýry“ pořádané Správou CHKO Lužické hory, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ZO 36/02 při SCHKO JH a Českým svazem pro ochranu netopýrů pod záštitou Euro Bats. Netopýří noc, na kterou jsme vyrazili, probíhala v PP Naděje nedaleko Cvikova. Minibus, který jsme měli objednaný, nás vyzvedl kole…

Zobrazit celý článek


02.09.2019

  SPORTUJ VE ŠKOLE „Sportuj ve škole“ má bavit děti pohybem. Lekce „Sportuj ve škole“ probíhají zdarma jednou  týdně pro děti 1. až 5. ročníku základních škol. Vedou je zkušení a nadšení tělocvikáři. Od 1. září 2018 projekt zajišťuje Asociace školních sportovních klubů, která už 26 let pomáhá bavit školáky sportem. Hodiny pro  Vaše děti budou v těchto termínech: Pondělí od 14.00 do 14.45 hodin…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

PD Historická cukrárna

V lednu se žáci 2.A vypravili do muzea na projektový den Historická cukrárna. 

Návštěva muzea byla rozdělena do několika částí. Hned po příchodu se dětí ujal pan cukrář a odvedl je do improvizovaného přednáškového sálu, kde jim prostřednictvím knihy „ČOKOLÁDA“ objasnil náročnost pěstování kakaových bobů od dávné minulosti po současnost. Děti měly možnost se v průběhu výkladu a ukázek ptát na cokoli, co jim bylo nejasné, či cokoli je zajímalo. Na konci této části plnily úkol – tvořily výlohu cukrárny, vybíraly, jaké výrobky se do ní hodí a jaké ne.

Poté po značkách - obrázcích kakaových bobů - putovaly chodbami muzea a dorazily do krásné historické cukrárny. Zde si prohlédly ukázky dříve používaných kuchyňských a cukrářských pomůcek, formiček a také obalů od různých cukrářských výrobků.

V další části návštěvy děti nalévaly rozehřátou čokoládovou hmotu do formiček a vytvořily si cca 120 čokoládových bonbonů, které jim po vytvrdnutí v lednici dopraví pan cukrář do školy. A nakonec s velkou chutí olizovaly prstíky a nádobí od čokolády. Po svačince plnily úkoly v pracovním listě.

Fotogalerie:

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu