Základní škola a mateřská škola Děčín III11.02.2020

Nepříznivé počasí posledních dní nám neumožňuje chodit na vycházky a proto jsme jedno odpoledne nahradili jinou pohybovou aktivitou. Zahráli jsme si ve školní družině KUŽELKY. Každý měl dva pokusy. Vítězkou se stala Eliška Perská, druhé místo obsadil Pavel Hypša a na třetím místě se umístil Vojta Pekárna. Získali diplom a věcnou cenu. Všichni hráli s nadšením, tak si tuto činnost asi ještě zopaku…

Zobrazit celý článek


10.02.2020

Od listopadu do začátku února letošního školního roku probíhalo na naší škole školní kolo chemické olympiády. Žáci 9. ročníků řešili 3 její části: teoretickou, praktickou část a kontrolní test.Praktickou část žáci řešili v chemickém kroužku vždy v pondělí. Teoretickou část zpracovávali doma za pomoci chemické literatury. Vědomosti čerpali také z internetu. Kontrolní test vypracovávali  3. 2. 2020…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

PD Historická cukrárna

V lednu se žáci 2.A vypravili do muzea na projektový den Historická cukrárna. 

Návštěva muzea byla rozdělena do několika částí. Hned po příchodu se dětí ujal pan cukrář a odvedl je do improvizovaného přednáškového sálu, kde jim prostřednictvím knihy „ČOKOLÁDA“ objasnil náročnost pěstování kakaových bobů od dávné minulosti po současnost. Děti měly možnost se v průběhu výkladu a ukázek ptát na cokoli, co jim bylo nejasné, či cokoli je zajímalo. Na konci této části plnily úkol – tvořily výlohu cukrárny, vybíraly, jaké výrobky se do ní hodí a jaké ne.

Poté po značkách - obrázcích kakaových bobů - putovaly chodbami muzea a dorazily do krásné historické cukrárny. Zde si prohlédly ukázky dříve používaných kuchyňských a cukrářských pomůcek, formiček a také obalů od různých cukrářských výrobků.

V další části návštěvy děti nalévaly rozehřátou čokoládovou hmotu do formiček a vytvořily si cca 120 čokoládových bonbonů, které jim po vytvrdnutí v lednici dopraví pan cukrář do školy. A nakonec s velkou chutí olizovaly prstíky a nádobí od čokolády. Po svačince plnily úkoly v pracovním listě.

Fotogalerie:

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu