Základní škola a mateřská škola Děčín III24.03.2020

Samostudium naleznete na níže uvedených odkazech: 1. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.a/ 1. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.b/ 1. C https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.c/ 2. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.a/ 2. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.b/ 3. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.a/ 3. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.b/ 4. A https://brezovk…

Zobrazit celý článek


24.03.2020

Informace k plánované škole v přírodě pro 2. stupeň Aktualizace 24. 3. 2020 Vážení rodiče, v půlce dubna měla být doplacena druhá část platby za školu v přírodě. Bohužel v této situaci nikdo netuší, zda se škola v přírodě v řádném termínu uskuteční a nám je jasné, že doplatek v tuto chvíli ani po vás vyžadovat nemůžeme. Naštěstí to chápe i organizátor. Jsme domluveni, že se spojíme po Velikonoc…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

PD Historická cukrárna

V lednu se žáci 2.A vypravili do muzea na projektový den Historická cukrárna. 

Návštěva muzea byla rozdělena do několika částí. Hned po příchodu se dětí ujal pan cukrář a odvedl je do improvizovaného přednáškového sálu, kde jim prostřednictvím knihy „ČOKOLÁDA“ objasnil náročnost pěstování kakaových bobů od dávné minulosti po současnost. Děti měly možnost se v průběhu výkladu a ukázek ptát na cokoli, co jim bylo nejasné, či cokoli je zajímalo. Na konci této části plnily úkol – tvořily výlohu cukrárny, vybíraly, jaké výrobky se do ní hodí a jaké ne.

Poté po značkách - obrázcích kakaových bobů - putovaly chodbami muzea a dorazily do krásné historické cukrárny. Zde si prohlédly ukázky dříve používaných kuchyňských a cukrářských pomůcek, formiček a také obalů od různých cukrářských výrobků.

V další části návštěvy děti nalévaly rozehřátou čokoládovou hmotu do formiček a vytvořily si cca 120 čokoládových bonbonů, které jim po vytvrdnutí v lednici dopraví pan cukrář do školy. A nakonec s velkou chutí olizovaly prstíky a nádobí od čokolády. Po svačince plnily úkoly v pracovním listě.

Fotogalerie:

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu