Základní škola a mateřská škola Děčín III03.04.2020

Zápisy do základních škol se budou konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole Vzhledem k epidemii nemoci COVID-19 byl změněn obvyklý systém zápisu dětí do 1. tříd základních škol. Nově ředitelé základních škol v Děčíně stanovili termín zápisu na dobu od 14.04.2020 do 30.04.2020. Na základě doporučení MŠMT se zápis bude konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve ško…

Zobrazit celý článek


24.03.2020

Samostudium naleznete na níže uvedených odkazech: 1. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.a/ 1. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.b/ 1. C https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.c/ 2. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.a/ 2. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.b/ 3. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.a/ 3. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.b/ 4. A https://brezovk…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

PD Ošetřování zvířat - 4.B

V rámci projektového dne se žáci 4. B vypravili v pátek 21.2.2020 na besedu a prohlídku do Městského útulku pro opuštěná a toulavá zvířata v Děčíně na Starém Městě.

Děti se dozvěděly, co obnáší práce ošetřovatele, která je velmi náročná, ale také zodpovědná, přináší chvíle radostné i smutné - to když se zaměstnanci setkávají se zvířaty zanedbanými a dokonce týranými.

Pracovnice útulku dětem názorně vysvětlila, jak se provádí odchyt zvířat- od zatoulaných psů a koček, přes lišky a jezevce, až po nebezpečné hady. U kotců a klecí s opuštěnými psy a kočkami si děti vyslechly jejich smutné příběhy - z jakého prostředí pocházejí a za jakých okolností se jednotlivá zvířata do útulku dostala.

V závěru návštěvy děti předaly pracovnici útulku dárky pro zvířata v podobě granulí, pamlsků, hraček a teplých dek.

Po návratu do školy pracovaly děti ve skupinkách. Vytvářely obrázky na téma, co obnáší práce se zvířaty, jaké další profese znají a jaké povolání by chtěly jednou vykonávat.

Fotogalerie:

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu