Základní škola a mateřská škola Děčín III03.04.2020

Zápisy do základních škol se budou konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole Vzhledem k epidemii nemoci COVID-19 byl změněn obvyklý systém zápisu dětí do 1. tříd základních škol. Nově ředitelé základních škol v Děčíně stanovili termín zápisu na dobu od 14.04.2020 do 30.04.2020. Na základě doporučení MŠMT se zápis bude konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve ško…

Zobrazit celý článek


24.03.2020

Samostudium naleznete na níže uvedených odkazech: 1. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.a/ 1. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.b/ 1. C https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.c/ 2. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.a/ 2. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.b/ 3. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.a/ 3. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.b/ 4. A https://brezovk…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

PD Povolání v nemocnici - 3.A

Žáci 3.A navštívili ve čtvrtek 13.2.2020 areál děčínské nemocnice, aby se seznámili s povoláními v tomto zařízení. Se zdravotním bratrem si nejprve povídali o lidském těle, orgánech a jejich funkcích. Žáci si vše ukázali na modelu lidského těla a vyzkoušeli si měření tlaku, teploty, vyšetření stetoskopem ad. Prohlédli si dětskou ordinaci, její vybavení – nástroje, pomůcky k odběrům, zdravotnický materiál.

Následně pak navštívili i další pracoviště v areálu nemocnice - vrátnici, dispečink, lékárnu, laboratoř, prádelnu, záložní generátor a sklady. Venku důkladně prozkoumali vybavení sanitky. Uvědomili si tak, že v nemocnici nepracují jen lékaři a zdravotní sestry, ale že k zabezpečení chodu nemocnice jsou potřeba i další profese.

Po návratu do školy žáci vyplňovali pracovní listy zaměřené na povolání v nemocnici – chirurg, zdravotní sestra, sanitář, pediatr, porodní asistentka. Následně pak ve skupinách vyráběli obrázek lidského těla, tvořili pojmové mapy a výtvarně ztvárnili bacily.

Fotogalerie:

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu