Základní škola a mateřská škola Děčín III03.04.2020

Zápisy do základních škol se budou konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole Vzhledem k epidemii nemoci COVID-19 byl změněn obvyklý systém zápisu dětí do 1. tříd základních škol. Nově ředitelé základních škol v Děčíně stanovili termín zápisu na dobu od 14.04.2020 do 30.04.2020. Na základě doporučení MŠMT se zápis bude konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve ško…

Zobrazit celý článek


24.03.2020

Samostudium naleznete na níže uvedených odkazech: 1. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.a/ 1. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.b/ 1. C https://brezovka.estranky.cz/clanky/1.c/ 2. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.a/ 2. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/2.b/ 3. A https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.a/ 3. B https://brezovka.estranky.cz/clanky/3.b/ 4. A https://brezovk…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

PD Povolání v ZOO - 9.A,B

Žáci devátých ročníků navštívili ZOO v Ústí nad Labem, kde se seznámili s profesemi, které se podílejí na chodu a činnosti zoologické zahrady. Formou prezentace byly žákům nejprve představeny funkce zoologické zahrady jako takové, dále měli žáci odvodit z fotografií, jaká zaměstnaní najdou v ZOO uplatnění. Obory jako zoolog, veterinář, chovatel napadly žáky velice rychle, mnozí však netušili, že v ZOO pracují i zahradníci, truhláři a spousta jiných profesí, bez kterých by se ZOO neobešla. Žáci se dozvěděli, jaké vzdělání je pro práci v těchto oborech požadováno a co práce na těchto pozicích obnáší.

Pak žáci obdrželi pracovní list s otázkami souvisejícími nejen s teoretickými znalostmi o zvířatech, ale i s úkoly o samotné ZOO. Odpovědi na část otázek žáci museli hledat na informačních tabulích.

Po závěrečném vyhodnocení pracovních listů v budově ZOO školy pak měli žáci vymyslet, jak by se zachovali v problémových situacích s veřejností či při práci se zvířaty.

Ve škole žáci zpracovali prezentace o vybraném povolání v ZOO.

Fotogalerie:

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu