Základní škola a mateřská škola Děčín III11.02.2020

Nepříznivé počasí posledních dní nám neumožňuje chodit na vycházky a proto jsme jedno odpoledne nahradili jinou pohybovou aktivitou. Zahráli jsme si ve školní družině KUŽELKY. Každý měl dva pokusy. Vítězkou se stala Eliška Perská, druhé místo obsadil Pavel Hypša a na třetím místě se umístil Vojta Pekárna. Získali diplom a věcnou cenu. Všichni hráli s nadšením, tak si tuto činnost asi ještě zopaku…

Zobrazit celý článek


10.02.2020

Od listopadu do začátku února letošního školního roku probíhalo na naší škole školní kolo chemické olympiády. Žáci 9. ročníků řešili 3 její části: teoretickou, praktickou část a kontrolní test.Praktickou část žáci řešili v chemickém kroužku vždy v pondělí. Teoretickou část zpracovávali doma za pomoci chemické literatury. Vědomosti čerpali také z internetu. Kontrolní test vypracovávali  3. 2. 2020…

Zobrazit celý článek


HC Děčín Nadace ČEZ Ovoce do škol Rodiče vítáni PROŠKOLY.cz

PD Zdymadlo Střekov

V listopadu žáci 8.A a 8.B vyrazili na zdymadlo Střekov v Ústí nad Labem.

Nejdříve se seznámili s historií stavebního díla Masarykovo zdymadlo Střekov prostřednictvím krátkého filmu. Poté si prohlédli technické zázemí zdymadel a byl jim vysvětlen i význam stavby. Dále jim byl představen rybí přechod sloužící k migraci ryb.

V druhé části exkurze žáci navštívili vodní elektrárnu, kde si prohlédli operační místnost a seznámili se se způsobem ovládání elektrárny, následně se přesunuli k vlastní turbíně nacházející se ve spodní části elektrárny.

Po návratu do školy žáci vypracovali pracovní listy o historii zdymadla, v nichž uplatnili své nově nabyté znalosti, a pracovní listy zaměřené na povolání lodník, pomocný lodník, hrázný - jezný.

Fotogalerie:

 

NAHORU TISK

 Informace o projektu
Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu